Na ledě houževnaté Mladé Boleslavi narazili a prohráli těsně 3:4. Pro Oceláře se jednalo o pátý zápas v deseti dnech a ten už je zjevně stál hodně sil, přestože začátek měli výtečný. Už po pár minutách je totiž poslal do vedení nejlepší střelec extraligy Marcinko. Úvodní třetině nabídla gólovou přestřelku. Bruslaři rychle srovnali, hned šli do vedení, ale bryskně reagovali i Slezané a Hrehorčák srovnal. Poslední slovo první části si ale vzal mladoboleslavský Skalický a domácí přece jen šli do šaten spokojenější.

„Ten vstup byl opravdu skvělý, branka byla zasloužená, měli jsme skvělý pohyb a přidali další gól. Zároveň jsme ale vyprodukovali nějaké chyby a dostali celkem laciné branky, které nás v konečném důsledku stály celý zápas,“ ohlížel se za gólově vydatnou třetinou třinecký kouč Václav Varaďa.

CHVÍLE, na níž čekali motoristé i porubští obyvatelé, nastala, začalo se stavět.
Poslední piknik na Rudné. 414 metrů dlouhá noční můra končí

Další průběh zápasu už nabídl jen dvě branky. Bruslaři v prostřední periodě odskočili Ocelářům na rozdíl dvou gólů, finišující Třinec pak snížil Draveckým, který došťoural puk zpoza betonů Krošelje do branky, ale na víc už Oceláři nedosáhli.

„Ve druhé a třetí třetině už to bylo hodně urputné, tam už nám scházela taková ta lehkost. Domácí si počínali hladověji a důrazněji, ať už v obranném či útočném pásmu. Nedělní utkání proti Hradci Králové musíme zvládnout lépe,“ uvědomoval si Varaďa.

Trenér Mladé Boleslavi Radim Rulík byl po skalpu mistrů samozřejmě spokojen. „Pro nás bylo strašně důležité, že jsme se vrátili do zápasu po tom nepovedeném začátku. Podařilo se nám dát dvě branky a otočit stav na 2:1, pak jsme sice inkasovali, ale první třetinu jsme dokázali vyhrát, což podle mě bylo klíčové pro další vývoj utkání,“ shrnul vše podstatné Rulík.

BK Mladá Boleslav – Oceláři Třinec 4:3 (3:2, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. P. Musil (R. Zohorna, J. Stránský), 7. Najman (Pláněk, Kousal), 17. Skalický (Vondrka), 39. Najman (J. Stránský) – 1. Marcinko (Hrňa), 9. Hrehorčák (P. Vrána, D. Musil), 48. Dravecký (Hrňa). Rozhodčí: O. Hejduk, J. Šindel – Kajínek, Špringl. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 3 221.

Třinec: Bartošák (21. Kváča) – Roth, Gernát, D. Musil, Galviņš, M. Adámek, M. Doudera – M. Stránský, P. Vrána, Hrehorčák – Hrňa, Marcinko, Dravecký – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – D. Kofroň, Hladonik, Adamský – Polanský. Trenér: Varaďa.

Horská služba zachraňovala myslivce v Beskydech.
Myslivec v Beskydech se vážně zranil po pádu z posedu
Jednání zastupitelů - Ilustrační foto
Konec spekulací. Radnice budou zveřejňovat zápisy z jednání