Nastartovaly je úvodní minuty duelu, kdy skórovali ve vlastním oslabení a poté pár chvil po mladoboleslavské přesilovce. O první trefu se postaral Martin Adamský, který prokázal, že má v nohách pořád dynamit. V oslabení ujel obraně hostů a vymíchal Krošelje.

„Zatlačili jsme hosty na levé straně, oni mě pak trefili do brusle a byl z toho gól,“ popsal svou branku Adamský. Gól ho potěšil. „Ta rychlost tam pořád ještě je,“ zasmál se. V utkání se pak trefil ještě jednou, na úplném konci. „To už bylo do prázdné, nic složitého,“ dodal.

Oceláři (v bílém) přehráli Mladou Boleslav a zapsali důležité body.

Vítězný gól utkání si na konto připsal Martin Růžička, který si odpykal dvě minuty na trestné lavici v již zmiňované přesilovce Boleslavi. Oceláři v ní neinkasovali, Růžička se pak zapojil do dění na ledě. Žádný pokyn k tomu, aby odjel na střídačku nezazněl. „Normálně se zapojil do hry a bylo dobře, že tam zůstal,“ usmíval se Marek Zadina, jeden z třineckých trenérů. Růžička se totiž zúčastnil akce, na jejímž konci přelstil Krošelje podruhé.

„Začátek jsme měli mimořádně špatný. V naší přesilovce Třinec ujel, bezprostředně poté nám dal na 2:0 a zaslouženě vedl. Ta třetina byla hrozná,“ uznal mladoboleslavský asistent Pavel Patera. Hosté se však ve druhé části zvedli a dokázali snížit. „Vrátili jsme se trochu do hry, jenže pak dali domácí rozhodující gól na 3:1 a my se pak už k ničemu nedostali,“ konstatoval Patera.

Marodka se vyprazdňuje, hrál už i Roth

Po delší době zaviněné zraněním se do hry dostal i Vladimír Roth. „Konečně. Bylo to pro mě obtížnější, protože můžete trénovat jak chcete, ale zápas je pak o něčem jiném. Cítil jsem, že mi chybí správné načasování, jednoduchost. Snad se do toho během tří čtyř zápasů plně dostanu,“ přál si klíčový obránce Ocelářů.

Jejich marodka se tak konečně vyprazdňuje, zůstává na ní jen Marek Viedenský. Během této doby posílil klub o další obránce Gernáta a Galvinše, kteří jsou v Třinci na zkoušce do konce listopadu. Bude teď pro Rotha obtížnější vydobýt si svou pozici zpět?

„Uvidíme, konkurence je potřeba, ale asi to složitější bude. Nevadí, hlavně, aby se dařilo týmu. Ta marodka nás stála nějaké body, ale podstatné je, že jsme na týmy před námi nenabrali nějaké velké bodové manko. Nikdo nám pořádně neutekl,“ hodnotil první čtvrtinu základní části Vladimír Roth.

Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Adamský, 9. Martin Růžička (D. Musil), 45. M. Doudera (Hrňa, Martin Růžička), 58. Adamský (Dravecký) – 32. Vondrka (Kotvan). Rozhodčí: Horák, Šír – Gebauer, Špringl. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 4487.

Třinec: Hrubec – Gernát, Krajíček, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Roth – Roberts Bukarts, Marcinko, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – Dravecký, Werek, Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, Cienciala – O. Kovařčík. Trenér: Varaďa.