Frýdek-Místek ve středu nastoupil v Litoměřicích, celou dobu utkání ale tahal za kratší konec. Domácí se poprvé prosadili ve 14. minutě a ve třetí třetině vedli už 3:0. Poté sice dvěma trefami snížil Bednář, poslední slovo měl ale litoměřický Koláček, který završil hattrick a upravil na konečných 4:2.

„Domácí nás vyškolili z produktivity, ale kromě pár chybiček kluci celý zápas tvrdě pracovali,“ uvedl kouč rysů Martin Janeček.

Hokejisté Frýdku-Místku skončili i přes porážku devátí a postoupili do vyřazovacích bojů. „Jsme na kluky neskutečně pyšní. Řada těch mladých udělala během sezony obrovský posun a obráceně, ti zkušenější přijali roli mentorů. Tenhle tým poctivou hrou zaslouženě uhrál předkolo play-off,“ řekl Janeček.

V předkole play-off rysi narazí na Přerov. Série startuje v pátek v Polárce, v neděli se bude hrát v Přerově. „V pátek nám začíná nový příběh a klukům přeji, aby si jej užili, a byl to jeden z jejich momentů v kariéře, na který budou pyšní. Já osobně jsem na ně pyšný už teď,“ dodal trenér Janeček.