V krátkém sledu dorazila Třebíč opět do frýdecké haly Polárka a domácí hokejisté byli plně odhodláni konečně prolomit sérii nepříznivých výsledků s tímto soupeřem.

Leč, byli to znovu hosté, kteří než bys řekl švec, vedli dvoubrankovým rozdílem. To se v úvodní minutě nejprve prosadil Psota, na kterého pak v početní převaze navázal z levého kruhu Nedvídek.

Na začátku druhého dějství se Frýdek dostal na chvilku do hry. Měl tlak, a když Kaukič mazácky zakončil únik, bylo to jen o gól. O dalších jedenáct minut později ale udeřili znovu hosté. A opět v početní výhodě! Tentokrát skončilo v síti Nedbalovo nahození.

V závěrečné části Třebíč dobře bránila, ale v závěru přece jen soupeři dovolila vytvořit si nápor. Ten rysi znásobili odvoláním gólmana, a Tomi tři minuty před koncem zadělal brankou na 2:3 na drama. Vyrovnání viselo ve vzduchu, stejně tak i čtvrtá pojistka Třebíče, jejíž hráči dokonce dvakrát minuli odkrytou branku. Na výsledku 2:3 se už ale nic nezměnilo.

Rysy v tomto týdnu čeká venkovní série tří utkání. Ta započne dnes v Benátkách, zítra hraje Frýdek v Ústí nad Labem a v pátek je čeká duel v Sokolově.

HC FRÝDEK-MÍSTEK – HS TŘEBÍČ 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 23. Kaukič (Stuchlík, Motloch), 57. Tomi (Haman, M. Adámek) – 1. Psota (Bittner), 5. Nedvídek (Šťovíček, Laš), 34. Nedbal (D. Krenželok, Psota). Rozhodčí: Barek, Ondráček – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Diváci: 1000.
Frýdek-Místek: Daneček – M. Adámek, Haman, D. Stránský, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Jenáček – Kofroň, Hladonik, Mikulík – Kafka, Klimša, Tomi – R. Szturc, Przybyla, Martynek – Stuchlík, Kaukič, Motloch. Trenér: Vlastimil Wojnar.