Rysi v sobotu doma podlehli 2:5 Kadani a připsali si už třetí porážku v řadě. V pondělí se představili na ledě Vrchlabí, kde se chtěli odrazit zpátky vzhůru, jenže místo toho schytali další facku. Prohráli dokonce 0:9.

„S tímto výsledkem je patrné, že byl soupeř jasně lepší. I když musím říct, že v první třetině soupeř nedominoval,“ řekl po zápase pro klubový web trenér Frýdku-Místku Mojmír Trličík.

Uběhlo pouhých čtyřicet vteřin a Vrchlabí už vedlo. Následně mohli srovnat Peterek i Klimša, ani jeden z nich ale neuspěl, a tak trestali domácí, kteří dali ve druhé minutě na 2:0.

Vstup do druhé části mělo Vrchlabí ještě lepší a tentokrát udeřilo dokonce po šestadvaceti vteřinách. Brzy poté přidali další gól a ve své kanonádě pokračovali i nadále. „Pak soupeř úplně jasně dominoval ve všech aspektech hry, které jsou. Tím pádem je ten výsledek takový, jaký je,“ dodal Trličík.

V polovině zápasu nahradil Danečka v hostující bráně Suchánek, jenže ani ten domácímu tažení nezabránil. Ve druhé třetině Vrchlabí dalo celkem pět branek, ve třetím dějství pak přidalo ještě dva zásahy a došlo si k vysokému vítězství. Rysi se neprosadili ani jednou a ještě více prohloubili krizi, ve které se nachází.

HC Vrchlabí – HC Frýdek-Místek 9:0 (2:0, 5:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Machala, 2. Vála (Urban, Hozák), 21. Pochobradský (Machala, Oliva), 25. Pochobradský (Machala), 31. Niko (Urban, Jirků), 33. Mrňa (Urban, Jirků), 38. Pochobradský (Nouza, Machala), 41. Rohlík (Zeman, Niko), 60. Formánek (Chrtek, Oliva). Rozhodčí: Kostourek, Jechoutek – Kotlík, Flegl. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Bez diváků.

Frýdek-Místek: L. Daneček (31. Suchánek) – J. Adámek, Haman, Husák, Šepelev, Repe, Hrachovský, Z. Malík – D. Kindl, Mikulík (C), Šedivý – Martynek (A), Peterek, Klimša (A) – Tomi, Przybyla, Kaukič – Flok, Stuchlík, Ramik. Trenér: Trličík.