„Byl to náročný zápas s dobře bruslícím a organizovaným soupeřem. Nepomohli jsme si přesilovkami, taky jsme nevyužili některé gólové šance,“ hodnotil duel asistent přerovského trenéra Jakub Grof.

Frýdek dělal domácím od začátku problémy hlavně díky dobrému bruslení, i proto byl pro Zubry důležitý gól na 1:0. Po pěti minutách hry tečoval Goišovu střelu od modré Šimon Kratochvil, který tak oslavil 25. narozeniny svým sedmým gólem v sezoně.

Nové pravidlo do jisté míry zapříčinilo o chvíli později vyrovnávající trefu. Jaroslav Moučka se i po napomenutí provinil proti pravidlům a hosté svou přesilovku využili. Na konci rychlé kombinace byl David Kofroň.

Ve druhé třetině se hrál rychlý hokej nahoru a dolů bez vyložených šancí, z domácích byl blízko gólu Jiří Goiš, který se do sestavy vrátil po šestizápasovém distancu za faul na slávistu Jiřího Doležala. Také Petrásek v přerovské kleci se ale musel činit.

Přerované dostali v úvodu třetí třetiny možnost přesilovky, tu však nesehráli dobře a duel byl tak nadále naprosto otevřený. Velkou šancí ve 51. minutě pohrdl z mezikruží Jakub Navrátil. Domácí si tak stejně jako v předešlém utkání ve Vsetíně zahráli prodloužení.
V tom po minutě a čtvrt fauloval Michal Popelka a Frýdek dostal velkou možnost na rozhodnutí. V oslabení ve třech proti čtyřem ale Zubry skvěle podržel gólman Petrásek. Na schovanou střelu Hamana už však nemohl reagovat.

„Mrzí mě, že když už jsme ubránili oslabení čtyři na tři, dostali jsme pak gól po menší chybě. Frýdek tam má spoustu mladých kluků, dobře jim zachytal gólman. Byl to hokej nahoru a dolů. Byť padly jen dvě branky, nebyl to špatný hokej,“ ohlížel se Jakub Grof.

„Z naší strany šlo o velmi dobře odehraný zápas. Podařilo se nám přečkat první třetinu a navíc jsme dali krásný gól z přesilovky. Postupem času jsme hru vyrovnali, v některých fázích byli i lepší. Utkání jsme dotáhli do prodloužení, v němž jsme měli k dispozici přesilovku čtyři na tři. Během ní jsme si vytvořili dvě šance, které jsme sice nedali, ale branku na 2:1 se nám pak naštěstí přece jen dát podařilo. Jsou to pro nás cenné dva body,“ pochvaloval si po utkání frýdecko-místecký trenér Vlastimil Wojnar.

Frýdek-Místek tak poskočil v tabulce Chance ligy na jedenáctou příčku. V náročném programu se pokračuje už ve středu, kdy rysi hostí v domácí hale Polárka tým z Chomutova. V sobotu pak Frýdečtí zajíždí do Poruby, čímž se zakončí první část soutěže.

HC Zubr Přerov – HC Frýdek-Místek 1:2 (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1) po prodloužení

Branky a nahrávky: 5. Š. Kratochvil (Goiš, Černý) – 17. Kofroň (Kafka, Mikulík), 64. Haman (Stuchlík, Tomi). Rozhodčí: Čech, Skopal – Kráľ, Měkýš. Vyloučení: 4:3, navíc Šnajnar (Přerov) 10 minut OT. Využití: 0:1. Diváci: 1403.

Frýdek-Místek: Malík – Stránský, Haman, Kovář, Michálek, Adámek, Hrachovský, Jenáček – Kafka, Hladonik, Kofroň – Tomi, Stuchlík, Mikulík – Eret, Przybyla, Klimša – Nestrašil, Motloch, Matěj. Trenér: Vlastimil Wojnar.

Přerov: Petrásek – Černý, Krisl, Kubeš, Hrabal, Weinhold, Šnajnar – Plášek, Pšurný, Navrátil – Moučka, Popelka, Berger – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Indrák, Süss, Dvořák. Trenér: Vladimír Kočara.