Frýdku vyšla již úvodní třetina, když se v 15. minutě nejprve prosadil Marek Růžička, kterého o minutu později doplnil ještě obránce Adámek. „Soupeř v první třetině potrestal naše individuální chyby a dostal se do dvoubrankového vedení. My jsme měli ale více vyložených šancí, soupeře jsme i přestříleli, ale neprosadili jsme se," mrzelo hostujícího trenéra Petra Dočkala.

V prostřední části nejprve snížil hostující Sikora, ale vzápětí Přerov chyboval v rozehrávce, což ztrestal mladíček Hladoník – 3:1. Westernová přestřelka ale jakoby neměla konce. Neuběhly ani dvě minuty a dělovkou opět snížil na rozdíl gólu Karel Plášek. Zubři se vyrovnání ale nedočkali. Ve 36. minutě vrátil dvoubrankový náskok na domácí stranu Cienciala.

Ve třetím dějství pak frýdecko-místečtí hokejisté přidali další dvě trefy a zdálo se, že je hotovo. Proti sice byli Pšurný s Grofem, za stavu 6:4 ale do prázdné branky zpečetil výhru Frýdku Lukáš Jašek. „Ve druhé třetině jsme se gólem dostali zpět do zápasu, jenže znovu jsme vzadu chybovali a Frýdek toho využil. Chtěli jsme pak v závěru zkusit utkání dotáhnout do prodloužení, ale neproměnili jsme šance. Když dáte venku čtyři góly, tak ten bod musíte alespoň uhrát. Jsme zklamaní, že jsme naším fanouškům radost neudělali," řekl Dočkal. „Těší nás nejen zisk důležitých tří bodů, ale také i předvedená hra. Byli jsme si vědomi, že Přerov disponuje silným kádrem, který preferuje důrazné a silové pojetí hry. Má výbornou rozehrávku se skvělým přechodem do středního pásma. Tyto jejich silné stránky se nám podařilo eliminovat. Výhra je určitě zasloužená," komentoval duel domácí trenér Jiří Juřík.

Rysi si od hokeje příliš neodpočinou. Již v pondělí je totiž čeká další důležitý duel, tentokráte na ledě prostějovských Jestřábů.

HC Frýdek-Místek – HC Zubr Přerov 7:4 (2:0, 2:2, 3:2)
Branky: 15. M. Růžička (D. Stránský, Pechanec), 16. Adámek (Chmielewski), 31. Hladonik (Cienciala, Rufer), 36. Cienciala (Rufer, Kania), 45. M. Kovařčík (O. Kovařčík), 55. Cienciala (Hladonik), 60. Jašek – 30. Sikora (Berger), 32. Plášek, 56. Pšurný (M. Procházka, Dostálek), 59. Grof (M. Procházka, Dostálek). Rozhodčí: Fiala – Barteček, Ganger. Vyloučení: 6:7, navíc Chmielewski 10 min OT – Šnajnar 10 min OT, bez využití. Diváci: 1886.

Frýdek-Místek: Šimboch - Adámek, Kania, D. Stránský, Štebih, Jank, Jáchym – M. Růžička, Pechanec, Chmielewski – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Cienciala, Hladonik, Rufer – Franek, Klimša, Půhoný. Trenéři: Jiří Juřík a Marek Malík.

tabulka WSM ligaZdroj: Deník