Po první třetině mohlo být více než 2000 diváků Na Lapači zcela spokojeno. Domácí hráli dobře a navíc vedli, když se po krásné kombinaci Ostrčila s Protasenjou trefil Vávra. Jenže 43 sekund po začátku druhé třetiny byl střelec první branky domácích smutným hrdinou, když srazil puk za záda Šurého po přihrávce Pechance v přečíslení. Hosty to nakoplo a Piegl ještě v prostřední části hry dvakrát potrestal chybnou rozehrávku Vsetína. Kontaktní branku stihli domácí ještě do konce třetiny a opět to byla oku lahodící akce po ose Slováček, Vávra, Podešva.

V poslední části hry pokračovala přestřelka. Hosté nejprve využili přesilovku, ale Vsetínu stačila minuta a 39 sekund, aby dorovnal stav na 4:4. Jenže Frýdek ani ne minutu potom opět odskočil. Domácí bojovali alespoň o jistý bod a nakonec se v 58. minutě trefila po zámku v obranném pásmu hostů jihlavská posila Protasenja. V prodloužení branka nepadla. Hosté se v nájezdech dostali do vedení hned v první sérii. Ve čtvrté srovnal Březina, ale úplně posledním nájezdem rozhodl zápas hostující Klimša.

„Z naší strany to byl, kromě prodloužení, šílený zápas s katastrofálním přístupem valné většiny hráčů. Frýdek byl lepší a myslím si, že jsme si dneska nezasloužili ani ten jeden bod,“ připustil po zápase domácí trenér Jiří Dopita. „Myslím si, že to bylo pěkné utkání ve výborné atmosféře. Chtěli jsme tady bodovat, což se nám povedlo. S ohledem na průběh zápasu jsme malinko zklamáni, že to nebylo za tři body, ale i tak jsme spokojení, protože dva body jsou pro nás výborné,“ doplnil hodnocení frýdecko-místecký trenér Marek Malík.

VHK Vsetín – HC Frýdek-Místek 5:6 (1:0, 1:3, 3:2 – 0:0) po nájezdech
Branky: 7. Vávra (Protasenja, Ostrčil), 39. Podešva (Vávra, Slováček), 49. Kopta (TS), 50. Žák (P. Beránek, Kopta), 58. Protasenja (Šenkeřík, P. Beránek) – 21. Pechanec, 27. Piegl (Kaukič), 32. Piegl (Kafka), 45. Ovčačík (Harkabus), 51. Klimša (Peterek, Pechanec). Rozhodčí: Čech, Skopal – Otáhal, Komínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 2605.

Frýdek-Místek: Strmeň – Zahradníček, Ovčačík, Piegl, Haman, D. Stránský, Matyáš – J. Kalus, Pechanec, Bajtek – Harkabus, Osmík, Kvasnica – Kafka, Przybyla, Klimša – Flok, Peterek, Kaukič. Trenéři: Jiří Juřík a Marek Malík.