Nástup do utkání měli lepší hosté, kteří si dokázali připravit několik velice slibných šancí, ale na frýdeckého Láníčka si nepřišli. Velké problémy dělal domácí obraně hlavně hostující Říčka. Úvodní dvacetiminutovka nakonec branku nepřinesla.

První změny ve skóre se domácí dočkali již po půl minutě hry ve druhém dějství, když O. Sluštík dokázal využít početní výhodu. Po vstřelené brance se domácí družina soustředila ještě více na obrannou hru. Hrozba přicházela z rychlých protiútoků, kterým obrana AZetu odolávala s vypětím všech sil. Na začátku 27. minuty usedl na lavici hanby Jindřich a hosté se v početní výhodě dočkali vyrovnání z hole Potočného.

Třetí třetina nezačala pro Havířov nijak dobře. Nejprve byl ve 42. minutě vyloučen Machálek a o necelé dvě minuty později vyfasoval Prokop trest na 5 minut + trest do konce utkání za vražení na hrazení. V čase 43:55 rozjásal frýdecko-místecké diváky Kabeláč. Po druhé brance domácích se očekával velký nápor hostujících hráčů. Jejich šance však likvidoval pozorný Láníček, který podržel své spoluhráče především v oslabení o dva hráče. Havířovští s postupně přibývajícím časem byli stále častěji v obranném pásmu domácích a na začátku 56. minuty se po řadě pokusů dočkali vyrovnání z hole Maruny.

Prodloužení trvalo nakonec pouhých 108 vteřin. V době, kdy časomíra ukazovala čas 61:48 se střelecky prosadil Klimša. Další zápas odehrají hokejisté Frýdku-Místku na ledě přerovských Zubrů, a to dnes v 17 hodin. „Do utkání jsme nastoupili s jasně danými úkoly, které hráči plnili a s jejich předvedenou hrou jsem spokojený. Odehráli jsme utkání se silným soupeřem, ve kterém jsme hráli se zabezpečenou obranou. Bod, který jsme získali proti tomuto soupeři, je pro nás velice cenný. I přesto máme stále co zlepšovat,“ řekl trenér domácího celku Radim Nečas.

HC Frýdek-Místek - HC AZ Havířov 2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1) po prodl.

Branky: 21. O. Sluštík (Rozum, Podešva), 44. Kabeláč (Rozum, O. Sluštík) 28. Potočný (Stránský), 56. Maruna (Rimmel, Říčka), 62. Klimša (Sztefek). Vyloučení: 6:3, navíc Prokop 5 minut + trest do konce utkání, využití: 2:2.

Diváci: 611

Frýdek-Místek: Lániček - Podešva, Jindřich, Kudláček, Gajda, Měkýš, Michalčík, Vajda, O. Sluštík, Kabeláč, Rozum, Daviš, Matysz, J. Sluštík, Štubňa, Gogolka, Majling, Kopáč, Mach, Pauliak. Trenéři: Radim Nečas a Miroslav Kameník.