ZUBR PŘEROV - HC FRÝDEK-MÍSTEK 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Nakonec přesvědčivé vítězství Zubrů 5:1 se vůbec nerodilo snadno. Hosté totiž drželi nadějný bezbrankový stav až do poloviny zápasu a několikrát ukázali, že jejich plán o bodovém zisku by nemusel být jen zbožným přáním. Pak ale překonal výtečného brankáře Michala Láníčka přerovský útočník Zdeněk Sedlák a od té doby domácí utkání opanovali. Už v prvních třiceti minutách utkání se ale skóre mohlo několikrát měnit, jenže přerovští střelci neproměňovali ani ty nejvyloženější příležitosti.

Před domácími forvardy sice několikrát zívala poloprázdná brána, jenže v koncovce se jim nedařilo. „Kluci byli zpočátku dost nervózní. Spadlo to z nich až po prvním gólu, což byl podle mě zlomový moment celého zápasu,“ řekl trenér domácího mužstva Lubomír Václavík. Ještě do konce prostřední části překonal frýdeckého gólmana také Pavel Hanák, který si v přesilové hře chytře najel před bránu a precizní přihrávku Faltýnka v pohodě uklidil do hostující klece. „Do zápasu jsme šli s tím, že zahustíme střední pásmo, což se nám dlouho dařilo. Pak jsme ale chybovali na útočné modré čáře a dostali první gól. Když jsme pak v oslabení inkasovali podruhé, Přerov se chytil a zápas si už pohlídal,“ uvedl zklamaný kouč hostujícího celku Radim Nečas.

ejvětší gólový příděl nastal v úvodu poslední dvacetiminutovky. Krásnou kombinaci ve 42. minutě, do které se zapojil celý první útok, přesně zakončil Jiří Goiš. O čtyři minuty později kapitulovala frýdecká defenziva už počtvrté, když Brančík vybídl Pospíšila ke gólovému průniku. „Frýdek k nám evidentně přijel s taktikou co nejdéle držet nerozhodný výsledek, což nám příliš nesedělo. Začali jsme se více prosazovat, až v momentně, kdy Frýdek více otevřel hru. Za stavu 3:0 už ani hosté nevěřili, že zápas ještě otočí,“ sdělil kouč Václavíček.

Po čtvrtém inkasovaném gólu nahradil Láníčka v brance Frýdku Jagoš, ale ani on nedochytal střetnutí s čistým kontem. „Láníček si sice o střídání neřekl, ale za stavu 0:4 už bylo o výsledku rozhodnuto, proto jsem poslal na led Jagoše,“ vysvětlil rošádu brankářů Nečas. Frýdek-Místek už v závěru nekladl takový odpor jako v první polovině utkání čehož využil osm minut před koncem zápasu také Kundrátek, který blafákem obelstil také frýdeckou dvojku mezi tyčemi. Zápas se ve zbývajícím čase spíše jen dohrával, přesto se čestného úspěchu dočkali také hosté. Nepozornosti v přerovské obraně využil Kabeláč, který tak pět minut před koncem utkání překazil Tihlářovi čisté konto.

Na hokej půjdou frýdecko-místečtí diváci opět zítra, a to v domácím střetnutí s prostějovskými Jestřáby. Hraje se v hale VSH od 18 hodin. O víkendu pak zamíří svěřenci trenéra Radima Nečase do Valašského Meziříčí.

Branky: 30. Sedlák (Kolařík), 38. Hanák (Faltýnek, Goiš), 42. Goiš (Hanák, Kočara), 46. Pospíšil (Brančík, Krajíček), 52. Kundrátek (Sedlák, Ferenc) – 55. Kabeláč (Matysz).

Vyloučení: 9:8 navíc Gajda trest do konce utkání (FM), využití: 2:0

Diváci: 1120

Frýdek-Místek: Láníček (46. Jagoš) – Podešva, Jindřich, Kudláček, Gajda, Měkýš, Michalčík, Vajda, O. Sluštík, Kabeláč, Rozum, Diviš, Matysz, J. Sluštík, Gogolka, Majling, Kopáč, Mach, Pauliak. Trenéři: Radim Nečas a Miroslav Kameník