Pětatřicetiletý juniorský mistr světa s téměř 700 starty v NHL bude v ostravském klubu rozvíjet talent mladých hráčů a jejich přechod z juniorů do mužů.

„Od začátku sezony jsem už aktivně nehrál. Potom jsem se dostal do kontaktu s trenéry Vítkovic a shodli jsme se, že bych mohl pomoci klubu v rozvoji mladých hráčů. Podle mě by se při jejich přechodu z juniorských kategorií do áčka mělo věnovat více pozornosti. Je potřeba mít snahu dostat tyto hráče na vyšší úroveň,“ řekl o své nové pozici Klesla.

„Trenéři Jakub Petr a Pavel Trnka mě prvotně, a to musím přiznat, oslovili s tím, jestli bych ještě nechtěl hrát. Já jsem ale už neměl takovou motivaci, abych mohl říct, že budu na sto procent hráčským přínosem tady pro vítkovický tým. Ale jak jsme se tak bavili a řešili všechny věci, tak jsme přišli právě na tuto variantu, jak bych mohl přece jen Vítkovicím pomoci. Mě se celkově linie Kuby Petra a Pavla Trnky líbí, styl vedení týmu, rukopis, vedení klubu, to vše mě velice oslovilo, a proto jsem se stal součástí Vítkovic," dodal Rostislav Klesla.