Výstupu na Javorový se mohou zúčastnit celé rodiny. Sraz je v sobotu 29. července v 9 hodin na parkovišti pod lanovkou v Oldřichovicích, stoupat na vrchol s hráči A-mužstva v čele s jeho kapitánem Petrem Vránou se bude po sjezdovce a pak po Jantarové stezce.

Po celé trase budou rozmístěna stanoviště se speciálními dračími úkoly pro děti, aby jim cesta příjemně utíkala. Pokud je všechny splní, dostanou z rukou maskota klubu dráčka Werkáčka na vrcholu speciální odměnu. Pro fanoušky bude nahoře ve spolupráci s chatou Javorový vrch připraven doprovodný program, autogramiáda, rozhovory s hráči i focení s pohárem pro extraligové mistry.

Hokejisté Vítkovic během suché letní přípravy.
Letní dřina skončila. Vítkovice se chystají na led, i letos vyrazí do Švýcarska

Letecký zájezd na dva zápasy Champions Hockey League ve Finsku pořádá s Oceláři 7. až 10. září cestovní kancelář Marted s odletem z Ostravy. Kromě sportovního zážitku v soubojích českého šampiona s Ilves Tampere a Lahti Pelicans nabízí v zemi tisíců jezer také prohlídku hlavního města Helsinki, Tampere a Lahti.

Červnové soustředění třineckých hokejistů na Slovensku:

Novou sezonu Třinec zahájí v domácí Werk Areně duely evropské Ligy mistrů 1. září s Rapperswilem a 3. září s německým Mnichovem. Za obhajobou českého titulu v extralize vyrazí 15. září na ledě Plzně, první domácí zápas odehraje 17. září proti pražské Spartě.

Novým asistentem trenéra fotbalistů Baníku Ostrava se stal Angličan Danny Searle. Fotogalerie je z červencového soustředění Baníku v Polsku.
Změny v Baníku: trenér Hapal má anglického asistenta, z Itálie se vrací Grygar

V rámci přípravy mají Oceláři už naplánované čtyři utkání, z nichž dvě budou 19. a 20. srpna na turnaji ve slovenském Popradu. K prvnímu ale nastoupí 10. srpna ve Frýdku-Místku, poslední je čeká ve Werk Areně 24. srpna s brněnskou Kometou.