„Měli jsme výborný vstup do utkání. Hned v prvním střídání jsme dali gól. I když jsme pak rychle inkasovali, první třetina se nám povedla. Dali jsme v ní čtyři branky. Byli jsme aktivní,“ byl s úvodní částí duelu spokojený Vladimír Országh, asistent trenéra Ocelářů Zdeňka Motáka.

„Ve druhé třetině jsme ale začali zbytečně ztrácet puky ve středním pásmu. Domácí zaslouženě vyrovnali,“ konstatoval třinecký asistent.

„Třetí část pak byla vyrovnaná. Rozhodl šťastný gól. Výkon od nás nebyl optimální, domácím je potřeba dát kredit, že se nevzdali. Upřímně řeknu, že si asi nějaký bod zasloužili,“ dodal Vladimír Országh.

Třinec, který zvítězil posedmé v řadě za sebou, se v dalším kole vydá v neděli 25. února za Jágrovými Rytíři do Kladna.

Zápas 48. kola hokejové extraligy HC Vítkovice Ridera - Škoda Plzeň 1:0 (23. 2. 2024).
Paráda! Výhru Vítkovic s Plzní režírovali bráchové, Klimeš má nulu. Podívejte se

Hokejová extraliga – 48. kolo:

Energie Karlovy Vary – Oceláři Třinec 4:5 (2:4, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. O. Beránek (Černoch), 18. Kangasniemi (Mikyska, Rachůnek), 33. Stříteský (Černoch, Bartejs), 36. Černoch (Huttula, Hladonik) – 1. Nestrašil (Marinčin, Polášek), 12. Kurovský (J. Jeřábek, Daňo), 17. M. Růžička, 17. Nestrašil, 58. J. Jeřábek. Rozhodčí: Šír, Mejzlík – Hlavatý, Gerát. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Střely na branku: 34:23. Diváci: 3053.

Energie Karlovy Vary: Frodl (17. Habal) – Plutnar, Huttula, McFadden, Stříteský, Bartejs, Mikyska, Dlapa – Rachůnek, Jiskra, Kružík – Kangasniemi, Gríger, O. Procházka – Hladonik, Černoch, O. Beránek – Redlich, Kofroň, Koffer. Trenéři: Eismann a Šik.

Oceláři Třinec: Mazanec – Polášek, Marinčin, Nedomlel, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Mrtka – Voženílek, Nestrašil, M. Růžička – Daňo, L. Hudáček, Kurovský – M. Roman, Vrána, Spěváček – Dravecký, Čacho, Hrehorčák. Trenéři: Moták a Országh.