V minulém týdnu se odehrály další zápasy BAHL, třetí duel čtvrtfinále mezi Pantery a Stříteží a úvodní zápas o umístění Buldoků s Mosty.

Třináctý hrací den BAHL svedl v duelu o konečné 5. místo proti sobě smutné poražené Dynamo Mosty a Buldoky. Vzájemná bilance ze základní části hovořila ve prospěch Dynama, které vyhrálo oba duely s celkovým skóre 5:2. Závěr základní části a také čtvrtfinále, však vyšel lépe Buldokům, kteří nebyli vůbec daleko od postupu do semifinále.

Buldoci tak díky aktuální formě vstupovali do duelu jako mírní favorité. Svou roli potvrdili již v úvodních minutách zápasu, kdy ve 4. minutě vedli již 2:0. Při zbytečném vyloučením K. Juroše pak Mosty vykřesaly naději a snížily zásluhou I. Lýska. Buldoci se začali bát o výsledek a Mosty ve zbytku první části byly lepším týmem. Ve 24. minutě odčinil své vyloučení K. Juroš, čímž vrátil pohodu a klid na hokejky Buldoků.

Za další dvě minuty přidal čtvrtou branku svého celku D. Pietrasz a zbytek zápasu se tak již dohrával pouze z povinnosti. Účet zápasu nakonec uzavřel hráč Dynama T. Szmek, avšak jednalo se pouze o kosmetickou úpravu, poněvadž v té době již Buldoci vedli 6:1. Buldoci se tak v sérii hrané na dvě vítězná utkání ujímají vedení 1:0.

V souboji Panterů se Stříteží již bylo jasné, že oba celky postoupí mezi nejlepší čtveřici. Šlo tak především o to, aby se nikdo nezranil a nechyběl tak v klíčových zápasech. Šťastnějším nakonec byla Střítež, která vyhrála duel na nájezdy a postupuje tak z třetího místa.

Semifinále (hraje se na dva vítězné zápasy) – 3. února: Kozubová – Pantery (20.30), Hrádek – Střítež (22.00). O 5. místo: Buldoci – Mosty (23.30).

(lis)