HC Lvi Břeclav – HC Frýdek-Místek 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)

A přání se mu splnilo, i díky výborně zvládnuté prostřední části zápasu. Ale pojďme popořadě. Běží 4. minuta utkání, kdy Ivan dostal od svých spoluhráčů puk mezi beky a přesnou střelou nedal Šurému v domácí brance šanci. Uběhlo dalších čtyřicet vteřin a Kopún vyfasoval za vražení na hrazení trest 5 minut plus trest do konce utkání. Pětiminutové oslabení pak zvládli Frýdečtí bez problémů. Vyrovnání se nakonec domácí hokejisté přeci jen dočkali. Na konci 15. minuty prostřelil Piskoř z levého kruhu Chvostka a v početní výhodě srovnal na 1:1.

Nástup do druhé třetiny opět vyšel hostujícím hokejistům. Po pouhých devětatřiceti vteřinách hry se k odraženému puku dostal Mach a Frýdek vedl na jihu Moravy 2:1. V této fázi hry aktivně hrající hosté dominovali a výsledkem toho byla využitá přesilovka Kolaříkem v polovině střetnutí. Když ve 38. minutě zvyšoval Stránský již na 4:1 z pohledu hostí, zdálo se, že duel dovedou Frýdečtí v poklidu až do konce. Jenže! Souběžně s druhým klaksonem snížil při početní výhodě domácí Kučera, na začátku třetího dějství přidal třetí branku Břeclavi Piskoř. Rázem na světelném ukazateli svítil stav 3:4 pro hosty. Poslední minuty patřily domácím, kteří se hnali za vyrovnáním. Čas a brankář Chvostek však byli proti. Frýdečtí konečně prolomili nepříznivou sérii a z Břeclavi si odvezli tři body. „Začátek byl takový nemastný, neslaný. Pak nás Frýdek přejel. Druhá třetina byla asi tou nejhorší, kterou jsme doma letos odehráli. Kupili jsme chybu za chybou. I proto nás hosté tak trestali. Jediné pozitivum bylo, že jsme to za nepříznivého stavu nezabalili a vrátili se zpět do zápasu. Bohužel už nám nebylo více přáno," hodnotil další prohrané střetnutí domácí kouč Michal Konečný. „My jsme rádi, že jsme přerušili sérii pěti porážek. S tím jsme do Břeclavi jeli. První třetina byla vyrovnaná herně i výsledkově. Ve druhé třetině jsme dominovali a dokázali jsme soupeři odskočit. Je jen škoda, že jsme dostali zbytečně gól v poslední vteřině druhé části. Pak jsme inkasovali hned z kraje třetí dvacetiminutovky a poté už jsme se jen soustředili na defenzívu. Naštěstí jsme to i díky brankáři ubránili," radoval se po utkání trenér Frýdku Radim Nečas. Ten se vyjádřil i ke zraněným hráčům. „Pomalu se dáváme dohromady, je ale jisté, že do konce sezony je mimo hru Mikšan, který má přetržený vaz v koleni. Gogolka se uzdravuje z otřesu mozku a u Prokopa je otázka, jak dopadne vyšetření na magnetické rezonanci," dodává Nečas. I proto hosté kvitují příchod útočníka Jana Kolaříka. „Honza je pro nás určitě velká pomoc. Je důrazný do koncovky, zkrátka typ hráče, kterého jsme u nás potřebovali," pochvaluje si frýdecký lodivod.

Na výhru v Břeclavi budou chtít frýdecko-místečtí hokejisté určitě navázat v sobotu 16. listopadu, kdy v Porubě přivítají od 17 hodin Vsetín.

Branky: 15. Piskoř (Nedvěd, Haman), 40. Kučera (Piskoř, Haman), 43. Piskoř (Medřický, Bartoš) – 4. Ivan (J. Sluštík, Stránský), 21. Mach (Slovák, Ovšák), 30. Kolařík (Samiec, Stránský), 38. Stránský (Ivan, J. Sluštík). Rozhodčí: Hupolíček – Chocholouš, Kříž. Vyloučení: 2:4, navíc Kopún (FM) 5 + do konce utkání, využití: 2:1, diváci: 235, poměr střel: 38:24.

Frýdek-Místek: Chvostek – Podešva, Ovšák, Krutil, Čintala – Ivan, O. Sluštík, Slovák – Mach, Richter, Kolařík – Stránský, Samiec, J. Sluštík – Vacula, Valíček, Kopún – Mamula. Trenér: Radim Nečas.

(mar)