V čele tabulky jsou s plným bodovým ziskem Třinec s Vítkovicemi s hodně plusovým skóre 9:3, respektive 8:2. „Je to parádní vstup do sezony, ale nemůžeme to přeceňovat," zní z obou táborů.

Vítkovičtí měli po dvou kolech šest bodů naposledy v ročníku 2008/2009. Tehdy porazili Mladou Boleslav (1:0) a následně zvítězili i na ledě Českých Budějovic (5:3).

Třinečtí se dočkali po devíti letech. V sezoně 2003/2004 plně bodovali dokonce ve čtyřech úvodních duelech. Nejprve zvítězili na Slavii (3:0), doma nad Plzní (3:2), v Karlových Varech (5:3) a nad Kladnem (4:2).

Pokud by i v pátečním 3. kole obě mužstva z Moravy a Slezska bodovala, nedělní derby v Ostravě by mohlo být soubojem lídrů ve vyprodané ČEZ Aréně, která po nedávno dokončené rekonstrukci za 163 milionů korun pojme 10 157 diváků.

Na ledě už by se mohla navíc objevit posily z NHL. Ať už obránce Roman Polák na straně Vítkovic, či třeba Rostislav Klesla v dresu Třince. Ale i další. „Vyprodáno? To by byla paráda," shodují se už nyní třinečtí i vítkovičtí hráči.

Nedělní severomoravské derby se rozehraje ve vítkovické ČEZ Aréně od 17 hodin.

Předprodej vstupenek na šlágr kola v hlavní pokladně ostravské haly už začal a potrvá do soboty. Kasa bude otevřena od 10 do 17 hodin. Lístky je možné zakoupit i prostřednictvím sítě Ticketart.