Opora týmu, brankář Šimon Hrubec, se domnívá, že Oceláři mají za sebou jednu z nejlepších příprav za poslední roky. „Nejen programem, který jsme absolvovali, ale i výsledkově, kdy jsme v řádné hrací době neprohráli ani jednou,“ připomněl Hrubec výhry nad Soči, Trenčínem i dvě vítězství nad rivalem z Vítkovic. Jedinou porážku utrpěl Třinec hned na startu přípravy v Olomouci, ale až po samostatných nájezdech.

„Za nás gólmany mohu říct, že jsme byli s přípravou také spokojeni. Střídali jsme se s Peterem (Hamerlíkem) ob zápas a už se těšíme na ostré zápasy. Zatím nevíme, jak nás přípravná utkání připravila na Ligu mistrů, ale myslím, že adekvátně. Jen je třeba do toho jít znovu s pokorou jako loni,“ dodal Hrubec.

Ten byl právě při posledním ročníku vyhlášen v silné evropské konkurenci nejužitečnějším hráčem celé Champions League, a to je už známka nějaké kvality! Jak se na nový ročník soutěže těší? „Hrozně moc. Je vidět, jak si Liga mistrů získává každým rokem větší a větší prestiž i oblibu, je to dáno účastí nejlepších evropských klubů v soutěži. Těším se i na samotné soupeře, i když máme jednu z nejtěžších skupin vůbec,“ uznal třinecký gólman.

Ruské Soči bylo pro Třinec skvělou prověrkou vlastních sil.

Má pravdu. Stockholmský Djurgården je s počtem 16 titulů nejúspěšnějším týmem elitní hokejové soutěže ve Švédsku, nedělní soupeř Ocelářů – Tappara Tampere – se podobným způsobem dělí o primát zase ve Finsku. Domácí titul získal sedmnáctkrát. A norský mistr z Hamaru je sedminásobným vítězem norské ligy.

„Švédové, Finové, to je obrovská kvalita, ale i Storhamar má tým nabouchaný hvězdami. Skupina je obtížná, ale věřím, že překvapíme a postoupíme. I my máme kvalitu. Je ale potřeba začít malými krůčky, pak se dá něčeho dosáhnout,“ pravil Šimon Hrubec, jenž očekává výbornou diváckou kulisu.

„Fanoušci za námi vždy stáli, jejich podpora je klíčová. Pamatuji si hlavně atmosféru z lednového semifinále s Jyväskylä, to byla nejlepší atmoška, jakou jsem tady za těch sedm let, co v Třinci jsem, zažil,“ zakončil jeden z třineckých lídrů.

Jízdní řád Ocelářů v LM

Pátek 31. 8. (17.30): Oceláři – Djurgården

Neděle 2. 9. (17.30): Oceláři – Tappara

Pátek 7. 9. (18.30): Djurgården – Oceláři

Neděle 9. 9. (18.00): Tappara – Oceláři

Úterý 9. 10. (17.30):
Oceláři – Storhamar

Úterý 16. 10. (19.00):
Storhamar – Oceláři