V úterý s Hradcem Králové se hrálo o první místo. Jak jste to prožíval?

Nijak jsem to nevnímal. Asi mi to nebudete věřit, ale já tabulku nesleduji. Je mi jedno, jak jsme na tom, důležité je dostat se do play off a v tom už si to rozdáte o to, kdo je nejlepší. Není pro mě tak důležité sledovat tabulku a upínat se na nějaké konkrétní umístění. Fakt jdeme zápas od zápasu.

Táhnete teď slušnou sérii výher. Jste na derby dobře naladěni?

Věřím, že ano a těšíme se. Ale je to tak specifické utkání, že i kdyby byly Vítkovice výrazně nad námi, nebo naopak hluboko pod námi, tak postavení v tabulce nic neznamená. Derby se hraje, jako by nikdo žádné body neměl. To se hraje na krev.

To aktuální bude navíc přímým soubojem o vedení, protože jste se oba dotáhli na vedoucí Liberec…

Vážně? Ony tam s námi jsou i Vítkovice? Vidíte, já tu tabulku fakt nesleduji, snažím se od toho vždy oprostit. Když jsme tam ale tak hezky naštosovaní, o to zajímavější bude derby pro diváky i pro nás hráče. Asi o důvod víc je pozvat na stadion a poprosit je, aby vytvořili parádní kulisu.

Proti Hradci (3:1) jste si připsal třístý zápas v extralize. Věděl jste o tom?

Ne. Ale když to říkáte, tak je to určitě pravda a je to skvělé. I když moment… to znamená, že už jsem starý (úsměv). Ale ne, je to krásné takové číslo, protože u gólmanů se ty starty sbírají hůř než u hráčů v poli. Chytat může jenom jeden.

Navíc jste si tu třístovku ozvláštnil asistencí na Adamského gól…

Já jsem to věděl. Hned jsem si říkal, že jestli mi ji rozhodčí nepřiznají… (smích). Ale upřímně, takové asistence by se neměly ani počítat, i když taková pravidla jsou. Ale ten puk jsem jenom vyrazil do rohu.

Po Hradci jste říkal, že to nebyl duel gólmanů, ale spíš třineckých útočníků s gólmanem Pavelkou. Bude aspoň derby duelem gólmanů?

Já se na Bárta (Patrika Bartošáka) těším. Je to výborný brankář, to jsem věděl, ale teď na Karjala Cupu jsem ho poznal blíž, i jako člověka. Probrali jsme společně hodně věcí, poopravil jsem si na něj názor, skvěle jsme si pokecali. O to bude ten zápas pro mě teď zajímavější, protože teď budu Patrika na opačné straně vnímat jinak. Už tam nebude stát jenom ten Bartošák, který chytá za Vítkovice. Bude tam stát kolega, dá se říct kamarád.

Jste si povahově blízcí?

Každý jsme asi jiný. On je spíš temperamentní, já ne. Mně se hlavně líbí, jak chytá. Ty dva zápasy na Karjale se mu povedly, jen potvrdil současnou formu. Snad na něj i na Vítkovice jako na tým najdeme recept. 

Stojí Vítkovice na Bartošákovi?

Ne vždy to je jenom o gólmanovi. On dělá tým, ale i tým dělá gólmana. Vidím to na našem mužstvu, je to zkrátka symbióza, která musí fungovat, aby byl tým úspěšný.