Kdo sledoval utkání na televizní stanici Sport 2, musel být u vytržení. Viděl nadšeně bojující Oceláře, kteří předvedli diametrálně odlišný výkon, než v prvních domácích zápasech.

To potvrdil i jeden z třineckých trenérů Jiří Raszka: „Nejde jen o tu výhru, kterou jsme strašně moc potřebovali. Kluci makali od první do poslední minuty, odvedli spoustu černé práce. Šlo vidět, jak moc jim záleží na tom, aby uspěli.“

V kádru Ocelářů se už objevila nová posila, Slovák Martin Gernát, naposledy působící ve Švýcarsku.

Stanislav Najvert a Jan Zemaník ovládli závod B7.
Beskydská sedmička zná vítěze. 95 kilometrů zvládli za 12 hodin

Domácí se sice ujali vedení, ale Třinečtí odolávali a další gól v první třetině nepřipustili. Od druhé části se jejich hra neskutečně zvedla.

„Mužstvo bojovalo, žádný puk pro nás nebyl ztracený,“ pochvaloval si Raszka. To názorně ve 26. minutě předvedl Viedenský, který obtěžoval gólmana Reideborna, ten se dopustil hrubky jako z učebnice a namazal hostům na vyrovnávací gól. Viedenského práci dokončil Dravecký.

Oceláři (v červeném) doplatili na zahazování šancí.
Nevydařená premiéra Ocelářů, dostali šestku

Djurgården rázem znervózněl a Oceláři vycítili šanci, které se drželi zuby nehty až do konce. Švédové se pět minut před druhou pauzou opět ujali vedení, pak se ale naprosto důležitým ukázal vyrovnávací gól Marcinka po třineckém tlaku před domácím brankovištěm. To hosté využili přesilovku.

Poslední část hry nabídla z třineckého pohledu znovu úchvatný obrázek. Povzbuzovaní věrnými příznivci opět dotáhli náskok Djurgårdenu a v 53. minutě to bylo 3:3 po trefě Hamana.

„Pořád jsme se ale tlačili dopředu, chtěli jsme to tady urvat,“ popisoval hektické okamžiky v závěru Raszka.

Třinečtí Oceláři uspěli na ledě Djurgårdenu a mají první body do tabulky.Zdroj: Petr Rubal

Pak se na famózní sólo švédskou obranou vydal Chmielewski, minul rozhodčího, který se mu motal v cestě, objel branku a překvapil Reideborna, který naštěstí neměl (na rozdíl od prvního vzájemného utkání) svůj den a touš mu prošel u tyče mezi betonem.

Těsné vedení už Třinec uhájil, i díky nesmírně obětavosti v závěru, kdy Djurgården přišpendlil bránící Oceláře před jejich branku. V ní ale chytal skvělý Hrubec a další gól už domácím nepovolil. „Oddechli jsme si, soupeř pořádně tlačil, ale výsledek jsme ubránili a kluci zaslouží absolutorium. S tímhle nasazením a zápalem pro hru můžeme uspět i v dalších zápasech,“ burcuje hráče Jiří Raszka před nedělním stěžejním utkáním ve Finsku.

Šimon Hrubec se těší na obtížnou skupinu v Lize mistrů.
Šimon Hrubec: Cíle v Lize mistrů? Musíme jít postupně

Ano, Oceláři oživili své skomírající šance na postup, ale budou je muset potvrdit i zítra na ledě Tappary Tampere, aby své největší soky ve skupině dorovnali.

Djurgårdens IF – Oceláři Třinec 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 9. Bemström, 35. Engqvist (Possler, Hultström), 47. Brodin (Lilja) – 26. Dravecký (Viedenský, Krajíček), 40. Marcinko (M. Kovařčík, Cienciala), 53. Haman, 58. Chmielewski (Dravecký, Viedenský). Rozhodčí: Barcelo, Andersson – Dahmén, Ahlen. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 1 916.

Třinec: Hrubec – Krajíček, Doudera, Musil, Matyáš, Gernát, M. Adámek, Haman – Chmielewski, Marcinko, Hrňa – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Polanský, Svačina – Vlach, Viedenský, Dravecký – Hladonik. Trenér: Varaďa.

Další výsledek skupiny E: Tappara Tampere – Storhamar 6:1.

Fotbalisté Třince postupují v poháru.
Třinec uspěl v poháru, uvedl se Weber
Chodník září novotou.
Chodníky a komunikace v Třinci opravují ve velkém