V souboji s dosud vedoucím Libercem prohrávali po úvodní části 0:2, ale ve druhé periodě soupeře doslova šokovali čtyřmi góly a výborným herním představením.

Liberec se ve zbytku zápasu už nezmohl na odpověď, stihl pouze korigovat. „To už jsem ale z mužstva cítil takovou euforii, že jsem si nemyslel, že bychom ten zápas mohli ještě ztratit,“ potvrdil dvougólový střelec Ocelářů Vladimír Svačina.

Spokojen byl i jeden z třineckých trenérů Marek Zadina. „Ten první gól po čtyřiceti odehraných sekundách nás poznamenal po zbytek třetiny, pak jsme dostali ještě jeden, ale od druhé části jsme zabrali a z našeho pohledu předvedli nejlepších dvacet minut sezony,“ pochvaloval si Zadina.

Co na obrat říkali Liberečtí? „Mizerná třetina nás srazila. Tam bylo všechno špatně,“ prohlásil naštvaně liberecký kanonýr Marek Kvapil.

Oceláři (v bílém) proti Liberci.

„I když to vypadá, že se zápas rozhodl v té druhé třetině, já si to nemyslím. V té první jsme totiž kromě gólů měli ještě dvě, možná tři tutové šance, které jsme měli dát a pachuť této třetiny, byť jsme ji výsledkově zvládli, nás ovlivnila po zbytek utkání. V tom směru, že jsme k pokračování zápasu přistoupili absolutně nepokorně,“ nebyl vůbec spokojen s přístupem svých svěřenců trenér Bílých Tygrů Filip Pešán.

„Kluci si nejspíš říkali, kolik asi gólů Třinci ještě nasypeme, což se ukázalo jako kardinální chyba. Věděl jsem, že to takhle fungovat nebude a také se to potvrdilo. Prohráli jsme třetinu 0:4 a pak už domácí začali zápas ovládat. Sice jsme se gólem na 4:3 dostali trochu do hry, ale už bylo pozdě. Takže souhrnem: zápas jsme si prohráli ne proto, že bychom měli smůlu, nebo hráli špatně, ale vinou absolutní nepokory k soupeři a zápasu celkově,“ výstižně shrnul nedělní duel trenér Pešán.

Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 5:3 (0:2, 4:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 24. Chmielewski (Cienciala, O. Kovařčík), 28. Gernát (Werek), 32. Svačina (Martin Růžička, Polanský), 36. Svačina (Adamský, Gernát), 48. Hrňa (D. Musil, Marcinko) – 1. M. Kvapil (Šmíd, Doherty), 17. M. Kvapil (L. Hudáček, Lenc), 41. Ševc (P. Jelínek) Rozhodčí: Bejček, Hribik – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. Diváci: 4834.

Třinec: Hrubec – Gernát, Matyáš, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Roth, Adámek – Roberts Bukarts, Marcinko, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – Dravecký, Werek, Hrňa – Chmielewski, Cienciala, O. Kovařčík. Trenér: Varaďa.