Slavia Praha – Oceláři Třinec 3:2 po prodl. (1:1, 0:1, 1:0–1:0)

Je dobojováno. Alespoň pro třinecké Oceláře. V pátém utkání na ledě Slavie sice podali vynikající výkon, ovšem gól Jakuba Klepiše v prodloužení ukončil jejich sen o postupu do semifinále. Třinec tak i letos končí ve čtvrtfinále.

Bitvu o naději zahájili třinečtí Oceláři s přeházenými útoky a hodně aktivně. A nebýt jejich střelecké nemohoucnosti, mohli vést po první části klidně o tři branky. I tak se jim úvod vydařil, protože Polanský v přesilové hře parádně propálil Svobodu.

Ve druhé početní výhodě ale hosté propadli. Nepohlídali si Davida Hrušku, jenž si na modré zpracoval vysokou přihrávku Nováka a ladným blafákem srovnal. „Vysoká hůl to nebyla. Měl jsem hokejku nataženou před sebe. Bylo to náhodné, ale regulérní,“ uvedl autor vyrovnávajícího gólu, jenž v závěru třetiny trefil tyč za Vojtkem.

I po první přestávce dominovali zápasu hosté. Hlavně díky nedisciplinovanosti Slávistů, kteří se šli i ve druhé části čtyřikrát posadit na trestnou lavici. Absence Jana Nováka využil obránce Martin Výborný, z jehož hole puk proskákal až za Svobodu. „Prošlo mu to mezi nohama. Trochu to Slavii srazilo dolů,“ radoval se Výborný, jenž většinu sezony prožil v prvoligové Mladé Boleslavi. „Užívám si play off,“ usmál se.

V úvodu třetí části mu ale do smíchu vůbec nebylo. Z trestné lavice totiž sledoval vyrovnávací gól Vladimíra Růžičky mladšího od modré čáry.

Hra na tři pětky se v závěru projevila. Domácí Třinecké přebruslovali a byli velmi nebezpeční, gólman Vojtek se ale potřetí zaskočit nenechal. A jelikož David Moravec velkou šanci v závěru třetí části nevyužil, šlo se podruhé v této sérii do prodloužení.

V něm nejprve nedotáhl nájezd Hruška a na druhé straně vychytal Svoboda osamoceného Barinku. Další gólovka, do které vyslal Klepiše David Hruška, už ale rozhodla o postupu Slavie do semifinále.

Také ve zbývajícím čtvrtfinále už se taky dohrálo. České Budějovice počtvrté porazily Kladno, tentokrát doma 1:0. Dvojice pro semifinále České Budějovice – Karlovy Vary, Slavia – Liberec.

Statistika zápasu

Branky a nahrávky: 9. Hruška (Polák), 43. Růžička ml. (Vondrka), 66. Klepiš (Hruška) – 6. Polanský (Skořepa), 31. Výborný (Štefanka)

Rozhodčí: Hodek, Mikula – Hlavatý, Tošenovjan.

Vyloučení: 10:7, Novák – Peterek 10 minut

Využití: 1:2.Oslabení: 1:0.

Diváci: 6690.

Muž zápasu: Klepiš

Stav série: 4:1 postupuje Slavia.

Slavia: A. Svoboda – Kadlec, Vašíček, Žižka, Kolařík, J. Novák, Drtina, Sloboda – D. Hruška, Beránek, Vondrka – Bednář, Klepiš, Tomica – Micka, Rataj, Sup – Borovanský, Vl. Růžička ml., Doležal. Trenér Vl. Růžička st.

Třinec: Vojtek – Sekeráš, Kundrátek, Seman, Malec, Pácal, Výborný – Tomík, Polanský, Skořepa – Moravec, Peterek (17.-27. Pavelek), P. Barinka – Steber, J. Štefanka, Korhoň. Trenér: Kopřiva

Slavia se trápila. Ale jde dál!
Jakub Klepiš rozhodl bekhendovým blafákemi v 6. minutě prodloužení. Vítězně zvedl ruce nad hlavu a s ním všichni fanoušci Slavie – ta v pátém čtvrtfinále hokejové extraligy porazila Třinec 3:2 v prodloužení a sérii vyhrála 4:1 na zápasy.
Třinecký gólman Martin Vojtek je smutně sevřel hlavu do dlaní.
Jedni museli vyhrát a ti druzí zatím jen mohli. Hokejisté Třince přijeli do Prahy vyhrát – museli, pokud si chtěli zachovat naději na postup.
Slávisté hodlali naopak využít hned první ze tří pokusů, zasadit Ocelářům poslední úder a podělit se s domácími fanoušky o postupovou radost.
Třinec začal celý zápas aktivněji, Polanský vstřelil i první gól. „Přijeli jsme sem s tím, že nemáme co ztratit,“ popisoval útočník Martin Výborný. „Po minulém zápase byl v kabině průvan, všechno jsme si vyříkali.“
Jenže Slavia zásluhou Hrušky trochu náhodně vyrovnala ve vlastním oslabení. Třinec protestoval, že šlo o ofsajd a vysokou hůl. Hruška, nejaktivnější útočník Slavie, namítal: “Vysoká hůl to určitě nebyla, měl jsem hokejku do výše ramen. A ofsajd taky ne. Všiml jsem si, že Třinec špatně vystřídal, a zůstal jsem na ledu. A pak jsem trochu náhodně zpracoval přihrávku.“
Opět hrály klíčovou roli přesilovky – Slavia využila jednu, Třinec dvě.
Přestože se domácí ve 2. třetině dostali do tempa, z hole Výborného znovu inkasovali. Naději na zvrat jim vykřesal ve 43. minutě Vladimír Růžička mladší – 2:2. A prodlužovalo se. Už opět!
Mečbol proměnily také České Budějovice. Stačil jim k tomu jediný gól Hudce ze 24. minuty. Budějovice doma přehrály Kladno 1:0, v sérii 4:1. Hostům nepomohla ani závěrečná power play. Za celou sérii nedokázali Kladenští vstřelit na budějovickém ledě Turkovi ani jeden gól.
Slavii teď čeká Liberec, druhou semifinálovou dvojici vytvoří České Budějovice a Karlovy Vary.