Mužstvo kouče Róberta Petrovického zdolalo ve svém úvodním utkání na šampionátu v třinecké Werk Areně Kazachstán 3:1.

Favorita poslal do vedení ve druhé třetině Oliver Okuliar, ovšem nedlouho poté vyrovnal Musorov. Rozhodnutí přišlo až v závěrečných třech minutách z hole Daniela Tkáče, tři body pro Slovensko pak potvrdil šest vteřin před koncem Róbert Džugan.

Slovenští mladíci (v bílém) si v Třinci poradili s Kazachstánem 3:1.Zdroj: Lukáš Kaboň

„Hráli jsme šedesát minut svou hru, dobře v defenzivě a udrželi Kazachy na distanc. Těší mě, že jsem vstřelil gól, ale rád bych byl, i kdyby ho dal někdo jiný. Pro mě je nejdůležitější, že jsme dokázali zvítězit,“ řekl po utkání autor vítězné branky Daniel Tkáč. Mužstvo celkem 22 zákroky podržel i brankář Samuel Hlavaj. „Nejtěžší byly zákroky v první třetině, ty byly pro mě klíčové,“ uvedl gólman.

Na snímku zraněný Jakub Lauko, MS hokejistů do 20 let, skupina B: ČR - Rusko, 26. prosince 2019 v Ostravě.
Hvězdný Lauko v Ostravě dohrál. Vyřadilo ho koleno
Mistrovství světa hokejistů do 20 let, skupina B: ČR - Rusko, 26. prosince 2019 v Ostravě. Na snímku (zleva) brankář Česka Lukas Dostal a Danila Galenyuk.
Brankář Dostál: Výhra nad Ruskem je pro nás povzbuzující