Hradec předvedl nejlepší vstup v semifinálové sérii, svou aktivito si vypracoval několik příležitostí. Vše ale ztroskotalo na Šimonu Hrubcovi a tak mohli, stejně jako v předchozích zápasech, udeřit jako první Třinečtí.

A opět u toho byla čtvrtá formace. Milan Doudera poslal puk do jízdy Michalu Kovařčíkovi a ten prostřelil Rybára.

Tentokrát ale Hradec první trefa nezlomila, zároveň mu pomohlo štěstí, když vyhození Plánka se od dvířek odrazilo do jízdy Radovana Pavlíka, který sice Hrubce nepřekonal, ale vzápětí po Vopelkově přihrávce skóroval Cibulskis.

Druhá třetina nabídla fanouškům napětí především díky přesilovým hrám, ani jeden z celků ale své příležitosti nevyužil. Nejblíže k trefě do černého měl David Cienciala, nejproduktivnější hráč play-off ale trefil jen tyč Rybárovy branky.

Rozhodnutí však nepřinesla ani třetí třetina, byt obě mužstva měla znovu řadu možností. Tu největší Daniel Rákos pět minut před koncem nastaveného času, když se sám řítil na Rybára, ale nedal. Domácí měli navíc i přesilovou hru, ale tu rovněž nevyužili. a tak přišel trest.

Dvaatřicet vteřin před koncem Šimon Hrubec rychle rozehrál puk, který se však dostal na modrou čáru ke Gregorcovi a jeho střel tečoval do třinecké branky Smoleňák.

Druhou šanci na ukončení série budou mít Slezané v pátek v královéhradecké ČPP Aréně.

Ohlasy trenérů:

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Viděli jsme vyrovnaný zápas. Opravdu to byla bitva, rozhodovaly přesilové hry, kde jsme si nevytvořili příliš šancí. Myslím, že to zápas rozhodlo, i když oslabení jsme odehráli skvěle. Mrzí nás smolný gól třicet sekund před koncem. Série se přesouvá zpátky do Hradce, my tam samozřejmě jedeme vyhrát. Poctivě se připravíme na další zápas, který bude podobný tomu dnešnímu."

Václav Sýkora (Mountfield HK): "Nebyl to asi úplně nejkrásnější hokej, ale krása zápasu spočívá v tom, že to byla velká bitva. Zápas byl vyrovnaný. Myslím, že jsme první třetinu měli trošičku navrch, ale do vedení šli domácí. My jsme poměrně brzy vyrovnali, což bylo hrozně důležité. Chtěl bych pochválit hráče, kteří hráli oslabení, protože jsme jich měli hodně a dokázali je ubránit. Utkání došlo až do prodloužení a tam to bylo o jedné chybě. Po forčekingu se nám podařilo využít špatnou rozehrávku domácích a dát gól, kdy Radek Smoleňák tečoval střelu Gregorce. Jsme rádi, že jsme utkání urvali a sérii vrátili do Hradce. Chtěl bych hráčům poděkovat za nesmírnou bojovnost."

Oceláři Třinec – Mountfield HK 1:2 po prodl. (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 15. M. Kovařčík (M. Doudera) – 18. Cibulskis (Vopelka, R. Pavlík), 80. Smoleňák (Červený, Gregorc). Rozhodčí: Pešina, Mrkva – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:7, navíc Džerinš (Mountfield) 10 minut. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 3:1.
Třinec: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart, Matyáš – Rákos, Marcinko, Petružálek – Dravecký, R. Vlach, Hrňa – Adamský, Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kofroň. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.
Hradec Králové: Rybár – Zámorský, Gregorc, Graňák, F. Pavlík, Cibulskis, Pláněk – Červený, Džerinš, Smoleňák – Látal, Kukumberg, Jaroslav Bednář – R. Pavlík, Cingel, Vopelka – Šimánek, Dragoun, Köhler – Berger. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.