Smoleňákova teč odmítla konec semifinále, Oceláři ale vedou 3:1

/FOTOGALERIE/ První možnost nevyužili. Třinečtí hokejisté padli ve čtvrtém semifinále s Hradcem Králové 1:2 po prodloužení, když vítězství hostům zajistil v 80. minutě Radek Smoleňák. Série se tak stěhuje za stavu 3:1 pro Oceláře na východ Čech.

3.4.2018

4. SF extraligy: Třinec - Hradec KrálovéFoto: Deník / Sonnek Pavel

Hradec předvedl nejlepší vstup v semifinálové sérii, svou aktivito si vypracoval několik příležitostí. Vše ale ztroskotalo na Šimonu Hrubcovi a tak mohli, stejně jako v předchozích zápasech, udeřit jako první Třinečtí.

A opět u toho byla čtvrtá formace. Milan Doudera poslal puk do jízdy Michalu Kovařčíkovi a ten prostřelil Rybára.

Tentokrát ale Hradec první trefa nezlomila, zároveň mu pomohlo štěstí, když vyhození Plánka se od dvířek odrazilo do jízdy Radovana Pavlíka, který sice Hrubce nepřekonal, ale vzápětí po Vopelkově přihrávce skóroval Cibulskis.

Druhá třetina nabídla fanouškům napětí především díky přesilovým hrám, ani jeden z celků ale své příležitosti nevyužil. Nejblíže k trefě do černého měl David Cienciala, nejproduktivnější hráč play-off ale trefil jen tyč Rybárovy branky.

Rozhodnutí však nepřinesla ani třetí třetina, byt obě mužstva měla znovu řadu možností. Tu největší Daniel Rákos pět minut před koncem nastaveného času, když se sám řítil na Rybára, ale nedal. Domácí měli navíc i přesilovou hru, ale tu rovněž nevyužili. a tak přišel trest.

Dvaatřicet vteřin před koncem Šimon Hrubec rychle rozehrál puk, který se však dostal na modrou čáru ke Gregorcovi a jeho střel tečoval do třinecké branky Smoleňák.

Druhou šanci na ukončení série budou mít Slezané v pátek v královéhradecké ČPP Aréně.

Ohlasy trenérů:

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Viděli jsme vyrovnaný zápas. Opravdu to byla bitva, rozhodovaly přesilové hry, kde jsme si nevytvořili příliš šancí. Myslím, že to zápas rozhodlo, i když oslabení jsme odehráli skvěle. Mrzí nás smolný gól třicet sekund před koncem. Série se přesouvá zpátky do Hradce, my tam samozřejmě jedeme vyhrát. Poctivě se připravíme na další zápas, který bude podobný tomu dnešnímu."

Václav Sýkora (Mountfield HK): "Nebyl to asi úplně nejkrásnější hokej, ale krása zápasu spočívá v tom, že to byla velká bitva. Zápas byl vyrovnaný. Myslím, že jsme první třetinu měli trošičku navrch, ale do vedení šli domácí. My jsme poměrně brzy vyrovnali, což bylo hrozně důležité. Chtěl bych pochválit hráče, kteří hráli oslabení, protože jsme jich měli hodně a dokázali je ubránit. Utkání došlo až do prodloužení a tam to bylo o jedné chybě. Po forčekingu se nám podařilo využít špatnou rozehrávku domácích a dát gól, kdy Radek Smoleňák tečoval střelu Gregorce. Jsme rádi, že jsme utkání urvali a sérii vrátili do Hradce. Chtěl bych hráčům poděkovat za nesmírnou bojovnost."

Oceláři Třinec – Mountfield HK 1:2 po prodl. (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 15. M. Kovařčík (M. Doudera) – 18. Cibulskis (Vopelka, R. Pavlík), 80. Smoleňák (Červený, Gregorc). Rozhodčí: Pešina, Mrkva – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:7, navíc Džerinš (Mountfield) 10 minut. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 3:1.
Třinec: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart, Matyáš – Rákos, Marcinko, Petružálek – Dravecký, R. Vlach, Hrňa – Adamský, Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kofroň. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.
Hradec Králové: Rybár – Zámorský, Gregorc, Graňák, F. Pavlík, Cibulskis, Pláněk – Červený, Džerinš, Smoleňák – Látal, Kukumberg, Jaroslav Bednář – R. Pavlík, Cingel, Vopelka – Šimánek, Dragoun, Köhler – Berger. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Autor: David Hekele

3.4.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Vrátný 78 Kč Vrátní VRÁTNÝ/-Á. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 78.1 kč, mzda max. 95.2 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce - obsluha vrátnice, starost o vytápění budovy v topné sezóně., Nástup dle dohody na dobu určitou s možnosti prodloužení., Pracovní doba - 6:00 - 14:00, 14:00 - 22:00, 22:00 - 6:00., Životopis zašlete na e-mailovou adresu: lisovna@kovosport.cz, Pracoviště Třinec. Pracoviště: Kovosport třinec, a.s., 739 61 Třinec 1. Informace: Jan Kufa, . Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 25 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) KUCHAŘ-KA (vhodné i pro OZP). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: C04 z:25/5/2018 a:19/9/2018, Požadujeme: znalost hotelového stravování výhodou., Práce ve 12-ti hodinových pracovních směnách (7 dní práce/7 dní volno), Nabízíme: dotované stravování, svoz zaměstnanců od vlaku z Frýdlantu nad Ostravicí nebo z Ostravice, po zkušební době příspěvek na penzijní připojištění, možnost využívání služeb hotelu za zvýhodněných podmínek. , Kontaktní osoba: Tomáš Otipka, kontaktní telefon a email uveden viz výše. Telefonický kontakt možný po-pá 7-14.00 hod., Osobní kontakt možný po předchozí telefonické domluvě.. Pracoviště: Sepetná v.o.s. - pracoviště v horském hotelu na ostravici, 739 14 Ostravice. Informace: Tomáš Otipka, +420 731 444 437(po-pá7-14:00hod.). Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 12 500 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů), pomocní kuchaři KUCHAŘ/KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: A16 z: 20/8/2018 a:19/9/2018, Jedná se o práci samostatného kuchaře/ky v MŠ, jako zástup za nemocenskou., Náplň práce: , - příprava hotových jídel + svačinek + výdej jídel., Rozvrh pracovní doby:, - po-pá 6-13:30 hod., Nabízíme:, - základní mzdu + osobní ohodnocení dle praxe., Požadujeme:, - zdravotní předpoklady pro získání zdravotního průkazu, - praxi ve stravovacím zařízení výhodou., Životopisy zasílat na email uvedený viz výše. Pracoviště nenavštěvovat.. Pracoviště: Mateřská škola horní domaslavice, příspěvková organizace, 739 51 Dobrá. Informace: Marie Šokalová, . Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 18 000 Kč Pracovníci ostrahy, strážní OSTRAHA PRODEJNY. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Aktualizace 19. 9. 2018, 29. 6. 2018, 23. 4. 2018, Požadujeme - příjemné vystupování, praxe výhodou., Certifikát strážného 68-008-E výhodou., Jedná se o 12-ti hodinové směny., Předem volat (9:00-15:00) na tel. č.: 731 988 699., Pracoviště: Třinec. Pracoviště: Pharm invest s.r.o. - pracov. třinec, Lidická, č.p. 156, 739 61 Třinec 1. Informace: Martina Šromová, +420 731 988 699.

1. ročník tenisového turnaje žen ve Frýdku-Místku v areálu Prestige tenis.
48

Ve Frýdku slavila titul zkušená Polka, jedničku vyřadilo zranění

Martin Gernát (s hokejkou) slaví se spoluhráči druhý gól Třince. Ani vedení 2:0 však Ocelářům nestačilo.

Martin Gernát: Prohra mrzí, ale týmu věřím. Zvedneme se

Peter Hamerlík po kiksu přiznal: Druhý gól? Moje chyba

Třinec – Hokejovým Ocelářům vstup do extraligové soutěže nevyšel. V neděli podlehli Olomouci 2:3, přestože vedli 2:0. Hanáky dostala na koně nevšední minela zkušeného třineckého gólmana Petera Hamerlíka, který za vlastní brankou namazal puk protihráči.