TŘINEC - PARDUBICE 3:2

Do souboje posledních mistrů vlétl Třinec s velkým elánem, hráči si byli dobře vědomi toho, že se jim na Pardubice doma vůbec nedaří. Bilance šesti zápasů a pěti porážek hovoří jasně.

Výraznou roli hrály přesilovky. Domácí dokázali využít hned první dvě. Nejprve doťukl puk do branky po Maroszově střele pohotový Hrabal, následně zvýšil Adamský, když ve skrumáži před Růžičkou dorazil dělovku Lojka.

„Dobře se tlačili do brány, ty přesilovky rozhodly,“ byl přesvědčen pardubický obránce Vladimír Sičák, který se při obou oslabeních potil na trestné lavici. „Nejhorší na tom je, že jsem na tohle pověrčivý. Pokaždé, když sedím na trestné, tak dostaneme gól. Dneska jsem tam byl navíc dvakrát, což je v prdeli. Bylo to snad moje třetí vyloučení v sezoně,“ kroutil Sičák nechápavě hlavou.

Slezané si dále vytvářeli jednu gólovou šanci za druhou, Růžička ale držel perníkáře ve hře. Drobný pardubický gólman se blýskl proti pokusu osamoceného Květoně, který nezužitkoval nabídku kapitána Bonka.

Hosté v úvodu druhé třetiny z ničeho snížili. Nenápadný bekhendový pokus Starého z pravého kruhu prošel za Hamerlíkova záda, a ten se musel pořádně červenat. Mistra to ale nenalomilo a dál bušil do pardubické obrany.

Dvoubrankový náskok jim vrátil přesným švihem do horního rohu Havel, pro kterého to byla premiérová trefa v třineckém dresu. Domácí byli stále aktivnější. Hodně byl vidět zejména Kohn, který střílel ze všech pozic, Růžička si ale z jeho pokusy věděl rady a když už byl překonaný, pomohla mu přesně v polovině zápasu pravá tyč.

„Na rozbruslení jsem byl asi moc rozstřílený,“ usmíval se Ladislav Kohn. „Vyzkoušel jsem snad všechno, střelu z voleje, tahem, zpoza hráče, bekhendem… Nevím, možná jsem moc chtěl a v zakončení mi chyběl klid,“ přemítal Kohn.

Východočeši se mohli vrátit do zápasu ve 108 vteřin trvající přesilovce pět na tři, ale kromě dělovky Elkinse, se kterou si bravurně poradil výstavním semaforem Hamerlík, nic nevymysleli. „Tam se to lámalo. Špatně jsme stříleli, nesehráli jsme to dobře, jako většinu přesilovek,“ kroutil hlavou Sičák.

Hned v úvodu třetí třetiny se dostal do sóla útočník Kolář, ale Hamerlík zacvakl betony včas. Domácí závěr zápasu kontrolovali, hráli navíc čtyřminutovou přesilovku, ale tu vůbec nezvládli a soupeř vykřesal naději, když našel Zohorna místečko u pravé tyče.

Pardubice si vzaly minutu před koncem oddechový čas, vzápětí zkusily hru bez brankáře, a přestože se ještě dostaly k několika nahozením, na prodloužení už nedosáhly. „Bilanci s nimi máme negativní, dobře jsme věděli, že musíme hrát až do konce. I v oslabení se tam tlačili a z nahození jim to tam jednou spadlo,“ řekl Kohn.

„Jsem rád, že jsme to udrželi, jinak bych si to hrozně moc vyčítal. Kluci mě podporovali, připravovali šance, které jsem neproměnil. V příštích zápasech jim to musím vynahradit,“ dodal zkušený třinecký forvard.