Poprvé se to Pražanům podařilo ve druhém duelu série, podruhé zvládli napínavou koncovku ve středu na domácím ledě. Právě to jsou okamžiky, které dělají z play-off pikantní vyvrcholení sezony. Sparta už podruhé utekla hrobníkovi z lopaty a potvrdila, že hrát až do sirény se může vyplatit.

„Šílený zápas," říkal po čtvrtém utkání s Oceláři Petr Ton. Právě ostřílený kanonýr byl mužem, který půl minuty před koncem vyrovnal na 4:4. Deset tisíc diváků v Tipsport areně bylo ve varu. „Neznám hráče, jehož by nebavilo play-off. Kvůli tomu člověk vlastně hraje hokej," dodal Ton.

Série Sparty s Třincem zatím rozhodně nenudí. Naopak o dramatické okamžiky není nouze. Vždyť Oceláři mohli před Tonovým úderem v poslední minutě dvakrát rozhodnout střelou do prázdné branky, ale šanci prováhali. Mohli mít před sobotním domácím mačem mečbol, místo toho je vyrovnáno na 2:2.

„Je to asi naše hloupost, dostat dvakrát v poslední chvíli zápasu gól. My si třeba řekneme, že budeme všichni bránit, a pak tam bek vyjede. Tohle se v play-off stávat nemůže," kabonil se třinecký forvard Martin Adamský, který ve středu zazářil hattrickem. Mohl dát i čtvrtý gól, ale při sparťanské power-play volil místo střely nahrávku.

„Zkusili jsme to otevřít a nahazovat puky na bránu, ale to se někdy stane, že z toho ujedou. Zaplaťpánbůh že to nedali. My pak dali gól z protiútoku na druhé straně. V play-off se vážně děje všechno možné," usmíval se forvard Petr Tenkrát.

Nenudilo ani prodloužení, jež nabídlo čtyři vyloučení na obou stranách, ani nájezdová loterie. Prvních šest střelců uspělo, dalších šest nájezdů bylo nevyužito. Nakonec rozhodl Tenkrát. Jestli tedy sparťany ve čtvrtfinále něco zdobí, tak to není pevná obrana, ale nervy ze železa.

Přitom defenziva měla být hlavním trumfem proti ocelářské útočné vozbě. „Pořád ještě dostáváme moc gólů, na tom musíme zapracovat. Oni jsou hrozně nebezpeční, z každé situace umí vymyslet něco nebezpečného. To se musíme snažit eliminovat," povídal Ton.

Série nabitá infarktovými okamžiky na obou stranách pokračuje zítra v Třinci. Dočkáme se dalšího dramatu?