Nezbývá než věřit, že nyní dojde k obratu. Zatím to totiž hapruje, byť třeba proti Olomouci odehráli domácí víc než polovinu zápasu velmi dobře. Kombinovali, forčekovali, dobře bruslili. Od 25. minuty se ale jejich hra zadrhla.

„První dva góly nám pomohly a byly tam i věci, které jsme chtěli do herního projevu dostat. Tedy, aby beci hodně stříleli, chtěli jsme chodit do brány. To se dařilo,“ začal hodnocení utkání jeden z třineckých koučů Jiří Raszka.

Hokejisté Třince (v černém) podlehli doma Olomouci.

Jenže Kohouti posléze snížili a poté využili i dárku od gólmana Hamerlíka, který zpoza brány namazal puk olomouckému Knotkovi, který jej promptně adresoval před prázdnou branku Káňovi.

Gól Oceláře nalomil, byť ve třetí třetině se snažili zvrátit výsledek na svou stranu. Jenže inkasovali a ani jejich závěrečný tlak k úspěchu nevedl. „Olomouc hraje ve vlastním pásmu nesmírně obětavě, houževnatě, blokuje střely. Je obtížné se v předbrankovém prostoru prosadit,“ uznal Raszka.

Zatím se zdá, že Třinečtí se na startu sezony poněkud potýkají s formou obou gólmanů, protože jak u Hrubce, tak u Hamerlíka to jednoduše není ono. Gólmani se navzájem střídají, nepřesvědčují. Je ale teprve začátek sezony a podle trenérů to na hráčích v poli stopy nezanechává.

„Když vezmu i ty zápasy v Lize mistrů, tak prozatím jen dotahujeme náskoky soupeřů. Proto jsme dnes věřili, že to při našem vedení už zvládneme. Bohužel se nestalo. Ty branky bych ale na gólmany neházel, je to hrou celého týmu a především v ní a v obraně celkově se musí celý mančaft zvednout,“ uznal Jiří Raszka.

Oceláři Třinec – HC Olomouc 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Krajíček (Roberts Bukarts), 14. Cienciala (Gernát, Adamský) – 26. Kolouch, 40. J. Káňa (J. Knotek), 51. Mráz (Tomeček). Rozhodčí: Bejček, Jeřábek – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 4 033.

Třinec: Hamerlík – M. Doudera, Krajíček, Matyáš, D. Musil, F. Haman, Gernát, M. Adámek – O. Kovařčík, Marcinko, Chmielewski – Svačina, Cienciala, Adamský – Hrňa, M. Kovařčík, Roberts Bukarts – Dravecký, Viedenský, Hladonik. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.