„Abych pravdu řekl, přečetl jsem si jen titulek v novinách, zatím nic více,“ řekl Alois Hadamczik Deníku ve středu v poledne.

„S Tomášem Králem jsem vycházel dobře. Je to vzdělaný člověk. Přijde mi teď vytahovat třicet let starou věc jako absurdní,“ zdůraznil Hadamczik.

Hokejový boss Tomáš Král řeší po mistrovství světa problém
Temná minulost šéfa českého hokeje? Král měl být agentem StB, donášel na vojně

„Stačí se podívat na naši vrcholnou politiku, kde to v tomto směru není také čisté. Nejsem soudce, abych z tohoto hlediska Krále hodnotil. Nicméně tahle událost vrhá špatné světlo na náš hokej,“ pokračoval bývalý trenér národního týmu.

Pořádně ho štve především stav, v jakém se momentálně český hokej nachází. Aktuální situaci v něm dává za vinu právě Královi.

Rozjetý Frýdlant přidal další výhru.
Frýdlant vyhrál i na hřišti Bruntálu. Domácí si dali dva vlastní góly

„Český hokej byl výstavní skříni našeho sportu. Bohužel v posledních letech upadá, ztrácí kredit. A to jde za Tomášem Králem,“ podotkl devětašedesátiletý hokejový odborník, který jako poslední přivezl cenné kovy jak z mistrovství světa juniorů, dospělých, tak z olympiády.

„Na svazu zaměstnával trenéry, své kamarády, a to je špatně. Upozorňoval jsem na to už před čtrnácti lety,“ připomněl Hadamczik.

Oceláři doma prohráli s Kometou.
Třinec vedl s Kometou o dva góly, má ale jen bod

„Jsou to všechno lidi, kteří byli vyhozeni v klubech. Ano, nemusíte mít výsledky tři roky, ale ne tak dlouhou dobu, jak je tomu u nás. Plive se tady na rodiče, na kluby, a to je špatně. Tohle všechno jde za ním,“ dodal Hadamczik.

„Když to shrnu, hokej se pod Králem dělá v Česku špatně. Očekával jsem, že poté, co nebyly výsledky, udělá čistku. To se však nestalo,“ uzavřel Alois Hadamczik zklamaně.