„Změny jsou vždy celoroční záležitostí, kádr není nikdy definitivně uzavřen. My průběžně mapujeme situaci u spousty hráčů. Vždy záleží na výsledcích,“ vysvětluje Peterek. 

V neděli vás čeká prestižní derby s Vítkovicemi. Jak jej vnímáte? Co od zápasu čekáte?

Těšíme se. Jednak je to pro nás nejzajímavější zápas, protože Vítkovice jsou blízkým soupeřem z regionu, jednak se po delší době představíme doma, takže věříme i ve vysokou návštěvnost. 

Dá se zápas z vašeho pohledu po těch letech, kdy jste takových derby absolvoval jako hráč bezpočet, brát ještě vůbec nějak speciálně?

Pro mě je derby s Vítkovicemi vždy speciální. Všední zápas to není, i když jsem jich už zažil hodně. Ještě více výjimečné by to bylo v play-off, ale i klasické derby v základní části má své kouzlo. Nejvíc asi v tom, že v derby se smazávají rozdíly v tabulce. Postavení klubů není v daný moment rozhodující.

Mohla by to být vaše výhoda? A překvapuje vás dobrý start Vítkovic?

Nad tím jsem moc nepřemýšlel. Vítkovicím k jejich vstupu do sezony gratuluji, ale my se díváme hlavně na sebe. Sami potřebujeme zabrat.

Jak vlastně vnímáte start Třince do letošní extraligy?

Určitě se čekalo více výher. Situace v tabulce nám velí maximálně se soustředit na každý zápas, jít doslova od střídání ke střídání. Mužstvo si uvědomuje, že teď to nemůže být o pěkném hokeji, body prostě musíme ubojovat, vydřít si je. Soutěž je naštěstí tak vyrovnaná, že v ní může každý porazit každého, a tak i z našeho nejbližšího programu se dá něco vytěžit, přestože nás čeká vedoucí Litvínov a pak v derby Vítkovice.

Třinec čeká prestižní derby s Vítkovicemi.

Budete v případě setrvávající situace zasahovat do mužstva?

To je nikdy nekončící proces. Ke změnám dochází dnes a denně. Hráči se hledají celou sezonu a my nejsme výjimkou.

Údajně se hovoří o zájmu Třince o reprezentanta Jana Kováře, který by měl končit v NHL. Můžete to potvrdit?

Pokud by se Honza rozhodl pro českou extraligu, Třinec určitě nebude jediným klubem, který jej bude chtít získat (úsměv). Podle mě ale po takovém hráči sáhnou kluby z KHL nebo Evropy. Uvidíme.