Po skvělém představení ve Stockholmu čekal hráče (i jejich fanoušky) přelet do Tampere, a také proti místní „sekyře“, což je v překladu Tappara, odvedli Oceláři velmi dobrý výkon.

V první části dali soupeři vědět, že jsou na utkání připraveni mnohem lépe než doma, nepouštěli Finy do šancí, plnili si taktické povinnosti a pokoušeli se ohrozit gólmana Heljanka.

V obci Bílá museli hasiči v neděli likvidovat požár rekreační chaty.
V Bílé shořela rekreační chata

To se jim začalo dařit až od druhé třetiny. Hned v nástupu do prostřední dvacetiminutovky se prosadil šikovnou tečí Hrňa a těsné vedení drželi Oceláři téměř až do konce této periody.

Tappara po brance ožila a drala se do útoku, Hrubec v třinecké svatyni byl ale nepřekonatelný. Vyzrál na něj až ve 38. minutě střelou z otočky Järvinen.

Oceláři padli v LM i podruhé. V neděli nestačili na Tapparu Tampere.
Třinec páteční dojem nenapravil. Schytal další debakl

Jestliže vstup do druhé části vyšel hostům, pak na začátku třetí dvacetiminutovky to bylo opačně a vedli Finové. Oceláři jednobrankové manko dorovnali v 53. minutě po spolupráci Dravecký – Viedenský.

Oceláři jsou se čtyřmi body třetí v tabulce.Zdroj: Petr Rubal

„Myslím, že jsme tady odehráli dobré utkání. Venkovní výjezd nám vyšel určitě lépe než první domácí zápasy. Potenciál byl podle mě i na větší bodový zisk,“ uvažoval po utkání Marek Viedenský.

Tappara byla v závěru utkání aktivnější, ale gól v normální hrací době již nepadl, a tak se šlo do prodloužení. To ale trvalo jen pětapadesát sekund. Järvinen s pomocí faulu odzbrojil Chmielewského a bylo z toho přečíslení dva na nikoho, které zakončil Kemiläinen.

Třinečtí se v této situaci mohli právem cítit poškozeni. Rozhodčí však mlčeli. „Jsem na svůj tým náležitě hrdý. Kluci dnes pracovali opravdu tvrdě, zápas příkladně odbojovali. Myslím, že jsme si nezasloužili prohrát,“ zhodnotil utkání Václav Varaďa a evidentně narážel na pofiderní rozhodnutí Tappary v prodloužení.

Děti si v Třinci mají kde hrát.
Školáci v Třinci se mohou radovat z nových hřišť

Porážka znamená, že Třinec je před posledními dvěma říjnovými zápasy ve skupině s norským Hamarem v obtížné pozici. Potřebuje dvakrát vyhrát za tři body a doufat, že Tappara se s Djurgårdenem buď navzájem oberou v prodlouženích či nájezdech, anebo naopak jeden z těchto dvou týmů vyjde bodově zcela naprázdno.

Tappara Tampere – Oceláři Třinec 3:2 p (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 38. Järvinen (Mäntylä), 42. Elorinne (Rautanen, Kuusela), 61. Kemiläinen (Järvinen) – 21. Hrňa (Doudera, Adamský), 53. Viedenský (Dravecký, Hladonik). Rozhodčí: Zrnič, Fonselius – Elonen, Hägerström. Vyloučení: 2:4, navíc Chmielewski (T) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 3 351.

Třinec: Hrubec – Krajíček, Doudera, Musil, Matyáš, Gernát, Haman, Bartko, Adámek – Chmielewski, Marcinko, Hrňa – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Vlach, Svačina – Hladonik, Viedenský, Dravecký. Trenér: Varaďa.

Další výsledek skupiny E: Djurgården – Storhamar 5:2.

Lysá hora, červenec 2018. Výstup na vrchol Beskyd absolvuje každoročně statisíce turistů.
Lysá hora a turisté: zkratky i odpadky jsou velké zlo!
Nové muzeum a informační centrum v budově bystřického kina.
Hotovo! Bystřické kino úplně změnili