„Tým povede v závěrečném kole ve Vítkovicích generální a sportovní ředitel klubu Pavel Marek, který si dotvoří vlastní realizační tým. Kdo to bude, se definitivně rozhodne ve středu dopoledne,“ uvedl mluvčí Třince Ivo Pullmann.

O2 Extraliga - 51. kolo: TŘINEC - PLZEŇ 2:3

Už to mohli mít v kapse.Křečovitý výkon v úterý večervšakna body nestačil. Oceláři vůbec nezvládli utkání 51. kola extraligy, kdy na vlastním ledě nestačili na Plzeň a jejich situace není záviděníhodná. Hokejisté Třince prohráli pátý zápas v řadě. Pokud chtějí mít jistotu postupu do předkola play off, musejí ve čtvrtek vyhrát ve Vítkovicích.

Boj o předkolo tak ještě není vyřešen. Třineckým nepřálo ani potřebné štěstí. Největší rival z Českých Budějovic totiž gólem Hudce osm vteřin před koncem šťastně rozhodl o výhře 2:1 nad Karlovými Vary. Na Slezany tak ztrácí jedenáctý tým tabulky před posledním kolem už jen bod.

Jihočechy teď doma čeká Liberec, který už nemůže být jinak než devátý. To Vítkovice hrají o šestku a zcela jistě půjdou v derby přímočaře za třemi body. „Teď už nám teče do bot. Musíme zmobilizovat síly, dát do toho vše a vyhrát,“ přiznal autor druhého třineckého gólu Daniel Seman, který se dověděl o výhře Českých Budějovic od novinářů. „To je pro mě nová informace. Tak už to v hokeji bývá,“ krčí rameny obránce Seman.

„Jsme rádi, že pokračujeme ve vítězné sérii, která už čítá čtyři zápasy. Dostali jsme sice rychle branku, ale stačili jsme do konce první třetiny otočit. Ve druhé třetině pak přidali důležitý třetí gól. Bojovným výkonem podpořeným skvěle chytajícím Cháberou jsme to i přes snížení Třince v závěru zvládli,“ uvedl asistent trenéra Plzně Milan Razým.

„Těžko se to hodnotí. Měli jsme dobrý vstup do utkání, vedli 1:0. Vše se otočilo v početních nerovnostech, Celý zápas rozhodla situace, kdy jsme inkasovali ve vlastní přesilovce. Od té doby, jako by na nás padla křeč, což bylo i na herním projevu znát. Celou třetí třetinu Plzeň výborně bránila střední pásmo, přes které jsme se nemohli prodrat. Zkomplikovali jsme si situaci a to hodně,“ řekl třinecký asistent Jiří Juřík.

Třinec tak bude již třetí sezonu po sobě zachraňovat postup do play off v posledním utkání. V předešlých dvou případech se jim to povedlo. Vyjde to i na třetí pokus? O tom se rozhodne ve čtvrtek ve Vítkovicích, kde začíná zápas v 17.30 hodin.
Muž zápasu: Straka

Třinec: Čechmánek – Vosátko, Gureň, Sekeráš, Výtisk, D. Seman, Malec – Tomík, Kováčik, Kanko – Balej, Polanský, D. Moravec – D. Květoň, Peterek, V. Polák. Trenér: Antonín Stavjaňa

Plzeň: Chábera – Čakajík, Smrek, Benák, Redlihs, Cartelli, Pácal – Vostřák, Straka, Vlasák – Tomas, Kracík, Laš – Adamský, J. Kovář, Dvořák – Kubica, Kubalík, Lev. Trenér: Pavel Hynek Branky a nahrávky: 2. Peterek (V. Polák), 59. D. Seman (Peterek) – 8. Straka (Vostřák), 13. Adamský, 32. Straka (Smrek).

Vyloučení: 12:10, navíc Kováčik (Třinec) 10 minut. Bez využití.

V oslabení: 0:1.

Rozhodčí: Pešina, Turčan – Charvát, Kalivoda.

Diváci: 3018