Zatímco doma Rysi vyhráli 6:3, v Kolíně na svého soupeře nestačili a prohráli 1:3. „Byl to absolutně jiný obraz hry. Doma jsme je přehráli a přestříleli, měli jsme okolo padesáti zakončení, ale dnes jich bylo sotva dvacet,“ řekl po zápase zklamaný kouč Frýdku-Místku Mojmír Trličík. „Kolín byl ve všem lepší. Jak v obraně, tak v přechodu do útoku, tlaku do brány i zakončení, ve všem nás předčil,“ dodal.

Kolín se dostal do vedení už po čtyřech minutách a po první třetině vedl 2:0. Krátce po návratu z kabin Suchánek inkasoval potřetí, pak sice snížil Klimša, ovšem další branka už nepadla. „Soupeř hrál velmi dobře, jasně nás přehrával. Vyhrál zaslouženě, my jsme zase zaslouženě prohráli,“ uvedl Trličík.

Rysi tak nenavázali na předešlou výhru s Benátkami a na venkovní výhru čekají už od konce září. „Doma si hráči více věří. Stejně, jako si dnes více věřil Kolín. Je to všechno v hlavě, hokej je totiž pořád stejný. Je to o sebevědomí a sebedůvěře,“ řekl o současných výkonech svých svěřenců kouč Trličík. Šanci na nápravu mají hráči Frýdku-Místku už ve středu, kdy hrají v Ústí nad Labem.

SC Kolín – HC Frýdek-Místek 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Síla (Petržilka, Zumr), 17. L. Krejčík (Z. Král, Muška), 24. Husa (J. Veselý, Štohanzl) – 28. Klimša (Zahradníček, Haman). Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek – Kotlík, Baxa. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Bez diváků.

Frýdek-Místek: Suchánek - Zahradníček, Haman, Husák, Šepelev, Z. Malík, Repe, Michálek - D. Kindl, Mikulík, Šedivý - Martynek, Peterek, Klimša - Tomi, R. Veselý, Stuchlík - Matiaško, Przybyla, Ramik. Trenér: Trličík.