Ostravané přesto uhájili v tabulce sedmou příčku, Frýdek naproti tomu potvrdil své umístění na jedenácté pozici. Výrazný podíl na triumfu hostů měl bývalý reprezentační brankář Jakub Štěpánek, který se po podpisu smlouvy v extraligovém Třinci ve Frýdku-Místku rozchytává, stejně jako ve středu s Chomutovem pomohl k vítězství a proti Porubě lapil všech 31 střel domácích.

„Chtěli jsme odčinit nepříznivou sérii, která se s námi táhne už pár zápasů. Nemůžu říct, že by kluci nechtěli, ale chybí nám střelec, nejdou nám přesilovky, zkrátka jsme si nedokázali dnes ničím pomoct. Musím uznat kvality Kuby Štěpánka, který nás dokázal nachytat. Bez gólu se nedá pomýšlet na nějaké body,“ uvedl po šesté porážce v řadě trenér Poruby Miloš Holaň.

Podobně chválil muže s maskou i kouč Frýdku-Místku. „Předvedl úžasný výkon a podržel nás v kritických momentech. Velké plus pro obranu, která dokázala všechny přesilovky Poruby zpacifikovat,“ přiznal Vlastimil Wojnar.

Štěpánek a spol. šli do vedení ve 31. minutě po trefě Motlocha, zisk tří bodů pak potvrdili v závěrečných sedmi minutách Tomi a Kafka.

HC RT TORAX Poruba 2011 - HC Frýdek-Místek 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 31. Motloch (Eret, Nestrašil), 53. Tomi (Kafka), 59. Kafka (Haman, Stuchlík). Rozhodčí: Barek, Doležal – Bartek, Novák. Vyloučení: 8:11, navíc Dluhoš (POR) a Tomi (FM) 10 OT, Jáchym, Špaček (oba POR), Motloch, Eret (oba FM) 5 + OK. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1353.

Poruba: Kůdela – Rudl, Husák, Pastor, Slavík, Dluhoš, Dundáček, Šendera – Kanko, Zdeněk, Káňa – Szturc, Jáchym, Sikora – Špaček, Hudeček, Brodek – Ďurač, Ollender.

Frýdek-Místek: Štěpánek – Adámek, Haman, Kovář, Michálek, Adámek, Hrachovský, Stránský – Kafka, Stuchlík, Tomi – Kofroň, Hladonik, Mikulík – Kaukič, Przybyla, Klimša – Eret, Motloch, Nestrašil.