„Já už ale ve Frýdku hrával v dorostu. V devadesátých letech pak u mužů působil i můj bratr Vladan," prozradil sympatický útočník.

V Havířově jste působil tři sezony, jak na tamní angažmá vzpomínáte?
Já na ty tři roky nikdy nezapomenu, bylo to po všech stránkách perfektní angažmá. Byla tam výborná parta havířovských odchovanců, kteří byli doplněni o pár kluků z Ostravy. Všichni už dříve v Havířově hráli, jen já jsem nebyl odsud. Věřte ale, že jsme společnou řeč našli velice rychle. A bylo to pak poznat hlavně na našich výsledcích, což oceňovali i naši skvělí fanoušci. Ti byli neuvěřitelní, každý zápas jsme si pak společně užívali.

Proč jste se tedy po postupu Havířova do první ligy rozhodl pro změnu dresu?
První liga je už velmi časově náročná soutěž. Trénuje se i dopoledne a já bych už nestíhal své civilní zaměstnání, které je pro mě prvořadé. Mám rodinu a hraním v první lize bych ji neuživil, i proto to rozhodování bylo pro mě vcelku jednoduché.

Vít Stránský. Rozhodl jste se tedy pro návrat do Frýdku-Místku…
Frýdek znám, navíc je to tradiční druholigový klub. Když mě manažer Kurajský oslovil, zeptal jsem se jej nejdříve na klubové ambice. Ujistil mě, že chce, aby se tým stabilizoval, předváděl dobrý hokej a probojoval se do play off. Pro mě byla motivace se na tom všem podílet. Dohodli jsme se rychle a já jsem rád, že tu můžu hrát.

Co říkáte na nezvyklou letošní sezonu, kterou budete muset odehrát v porubském azylu?
Přiznávám, že je to opravdu nezvyklá situace, ale pro nás hokejisty nic, co by se nedalo zvládnout. Zázemí v Porubě je na špičkové úrovni. Problém je pouze při domácích zápasech, kdy logicky nemáme takovou podporu vlastních fanoušků, kterou bychom si přáli. Ta atmosféra bývá taková spíš komorní než hokejová. Ale pozor, všem těm, kteří za námi vždy dorazí, musím poděkovat a vzkázat, že si toho nesmírně všichni vážíme. Co se týče demolice staré haly, tak to se snažím brát s nadhledem. Uvědomuji si, že to byla výrazná dominanta města, ale teď už je před námi nová etapa. Já osobně se velmi těším na novou halu Polárka. Myslím, že to bude parádní stavba a všem se nám v ní bude líbit.

Vy jste v Břeclavi konečně prolomili sérii pěti zápasů bez vítězství…
V posledních zápasech jsme nehráli dobře, ale víme, že na to mělo vliv více věcí, které my neovlivníme. Z důvodů sportovních akcí v Porubě nám odpadlo pár tréninků, někteří kluci byli, nebo jsou zranění a chybí nám. To jsou fakta, ale vymlouvat se na ně určitě nebudeme. Je potřeba tyto nedostatky nahradit něčím jiným, pozitivním. Na ledě musíme makat a plnit pokyny trenérů, držet disciplínu a hlavně…hokej se hraje na góly a ty jsme v posledních zápasech moc nedávali. Všichni si uvědomujeme, že sílu v týmu máme, a když budeme poctivě pracovat, zase dobré výsledky přijdou.

K týmu se připojil útočník Kolařík, se kterým jste hrával v Havířově. Jak se těšíte na vzájemnou spolupráci?
Honza je výborný hráč, který má neuvěřitelný čich na góly. Mě osobně mrzí, že mu angažmá v Havířově nevyšlo. Dal si pár dní oddech, vyčistil hlavu a je připraven nám pomoc. Věřím, že bude postrachem všech brankářů v naší soutěži. S ním jsme určitě zase silnějším týmem.

Teď vás čekají zápasy se soupeři, se kterými jste v první čtvrtině vyhrávali…
Hlavní je, že nás je na tréninku konečně dost. Dají se tak trénovat situace, které, když vás je třináct, nezvládnete. I proto mají naše poslední tréninky náboj, jsou více intenzivní. Věřím, že nás získané body z Břeclavi nakopnou, ale naopak víme, že zápasy, které nás čekají, budou těžké a rozhodovat budou maličkosti.

(mar)