Třinecký útočník Martin Růžička opět patřil ke klíčovým osobnostem, díky níž Oceláři získali první výhru ve čtvrtfinálové sérii na svou stranu.

Byl to vyrovnaný zápas, který mohl dopadnout všelijak. Překvapil vás vývoj střetnutí?

Nepřekvapil. Věděli jsme, že budou nepříjemným soupeřem, připravovali jsme se na to, i když by samozřejmě bylo jednodušší, kdyby nám to tam napadalo. Oni hráli výborně, bojují, mají skvělý tým, takže jsme rádi, že jsme to urvali.

V prodloužení jste mohli hrát přesilovou hru pět na tři, ale rozhodčí seknutí na Milana Douderu nepotrestali. Měli jste v té chvíli pocit křivdy a naštvanosti?

K tomu se mohu těžko vyjadřovat. Samozřejmě nějaké emoce tam byly, ale rozhodčí to takhle odpískal a my jsme to museli přijmout.

Hra v početní převaze vám dnes příliš nešla. Dokonce jste si během hry na střídačce něco důrazně vyříkávali, že?

Pořád pracujeme na tom, abychom to zlepšili. Samozřejmě Pardubice se na nás připravovaly, takže budeme do zítřka muset něco vymyslet, aby se to zlepšilo. Sice jsme dali vyrovnávací gól z přesilovky, ale jinak to nebylo nic moc.

Vy jste byl iniciátor vzrušených debat, je to tak?

Když to nejde, je důležité si k tom něco říct, aby to příště bylo lepší.

Pak přišly samostatné nájezdy. Věřil jste si?

Vždy si musíte věřit, protože kdybych tam jel s tím, že nedám, tak na tom nájezdu nemám co dělat. Šel jsem tam s tím, že gól chci dát a jsem rád, že to tam spadlo.

Brankáře Ondřeje Kacetla jste překonal blafákem do bekhendu. Bylo to dopředu myšlené řešení?

To nebudu říkat. (pousměje se)

Dlouho před koncem základní části jste věděli, že do play-off postoupíte. Jste rád, že to konečně začalo?

Jo, jo, máte pravdu. My jsme na konci sezony ještě bojovali o třetí čtvrté místo, takže jsme ještě o něco hráli, ale jak říkáte. Bylo to dlouhé a jsme rádi, že začalo, protože tohle je hokej se vším všudy a každého ho to baví.