Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Střelecké trápení mělo v Ústí pokračování

Frýdek-Místek – Prvoligoví hokejisté HC Frýdek-Místek prohráli v krátkém sledu nejen doma s Kadaní, ale také i na ledě ústeckého Slovanu (oba zápasy vyhrál soupeř shodně 3:1).

21.10.2016

Ústečtí hokejisté (modří) doma porazili Frýdek-Místek 3:1.Foto: Deník/Karel Pech

Do domácí sestavy se po zranění vrátil kanonýr Roubík (ten se zranil ve 3. kole soutěže právě na ledě Frýdku-Místku a podle lékařů měl chybět minimálně do listopadu). Utržený vaz v rameni ale dali doktoři dohromady o poznání dříve.

Frýdečtí nezačali v Ústí vůbec špatně. Už v 10. minutě se dokázal po Chmielewskeho střele z dorážky prosadit Michal Kovařčík. Hosté tak šli do vedení, které mohl o chvíli později navýšit ještě Kanko. Ten ale na brankáře Volka nevyzrál.

Druhá část utkání už patřila spíš Ústeckým. Ti se v čase 24:47 dočkali vyrovnání, když si Melka z rohu kluziště nabruslil na mezikruží a přesnou ranou do pravého růžku Danečkovy branky vyrovnal – 1:1. Domácí za další tři minuty dokonali obrat v utkání, když se po kombinaci s Vrdlovcem trefil Kloz. Po této brance musel zraněný brankář Daneček přenechat své místo Šimbochovi a ten po pár vteřinách musel čelit trestnému střílení Daleckého. Domácí útočník hledal skulinku mezi betony, jenže Šimboch si tohle místo pohlídal.

Že se frýdecko-místečtí hokejisté v posledních kolech střelecky trápí, dokreslovala situace z třetí třetiny, kdy Cienciala netrefil ani odkrytou branku Ústí. Výhru pak domácí družina pečetila v samém závěru zápasu, kdy se do úniku dostal Doležal, který následně nedal Šimbochovi šanci. „Z naší strany je to pořád stejné. Nedaří se nám střelecky. V Ústí jsme počítali s tím, že domácí začnou tlakem. Ten jsme přečkali a šli následně do vedení. Zápas rozhodla druhá třetina, ve které jsme začali kupit chyby. Dostali jsme dvě branky a ve snaze vyrovnat jsme pak dostali třetí gól," řekl k utkání hostující trenér Jiří Juřík.

Ten už pomalu v hlavě střádá plány na sobotní domácí duel s přerovskými Zubry. V hale Polárka se hraje od 17 hodin.

HC SLOVAN ÚSTÍ N. L. – HC FRÝDEK-MÍSTEK 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky: 25. Melka (M. Vágner, Moučka), 28. Kloze (Trdlovec, Kasík), 59. Doležal (Poulíček, Zajíc) - 10. M. Kovařčík (Chmielewski, O. Kovařčík). Rozhodčí: Grech - Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:6 (navíc Knotek – Miloš Roman 10 OT), bez využití. Diváci: 796.
Frýdek-Místek: Daneček (28. Šimboch) - Michal Roman, Matyáš, Jeník, Zahradníček, L. Doudera, Adámek, Roupec, Kania - Sýkora, Cienciala, Luka - Miloš Roman, Kanko, Franek - Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík - Meidl, Káňa, Christov. Trenéři: Juřík a Malík.

21.10.2016 VSTUP DO DISKUSE

Houbař zemřel u Jablunkova po pádu z patnáctimetrového srázu

DVĚ DERBY V TÝDNU. Hokejisté Třince a Vítkovic si to příští týden v rámci extraligy rozdají hned dvakrát. V úterý 24. října budou hrát doma Oceláři, v pátek 27. října se derby přesune do Ostravy.

Vítkovice se zadrhly, Třinec se drží na špici

ON-LINE s Jiřím Vzientkem, krajským zastupitelem a kandidátem ČSSD do PČR

Kandidát ČSSD na poslance Parlamentu ČR a krajský zastupitel Jiří Vzientek odpovídal jako host on-line rozhovoru Deníku na dotazy čtenářů.

Laser ukázal, že firma šetřila na asfaltu. Silnici zřejmě opraví znovu

Vedení kraje nedávno začalo pomocí laserového zaměřování kontrolovat firmy, jak kvalitně opravují vozovky. Používá k tomu technologii, která pomocí paprsku dokáže změřit tloušťku asfaltu. A pochybení se ukázalo hned při prvním testu.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.