O první změnu skóre se postaral ve 13. minutě obránce Jeník (na snímku se zrovna raduje ze vstřelené branky), který tak bleskově zužitkoval přesilovku. Frýdek se v prvním dějství prosadil ještě jednou. V 16. minutě při hře čtyři na tři překonal hostujícího gólmana Káňa.

Gólově nejbohatší byla prostřední část zápasu. Už po čtyřiatřiceti vteřinách vyrazil Jekel Lukovu střelu pouze před sebe a připravený Kvapil zvyšoval na 3:0. Další využitou přesilovkou šli domácí již na čtyřbrankový rozdíl. Tentokráte hostujícího gólmana překonal Franek. Do konce druhé třetiny stačili ještě skórovat Samiec s Kvapilem.

Ve třetí třetině se hrálo prakticky již jen na jednu branku. Frýdečtí hokejisté si duel užívali a po gólech Luky a Káni uzavřeli gólový účet na osmi brankách. „Potěšilo nás, že kluci dokázali navázat na výkon, který předvedli v minulém zápase ve Vsetíně. Celý tým hrál po celý zápas velice zodpovědně. Dařily se nám i přesilovky, kterými jsme se dostali do zápasu. Poté se navíc začaly využívat i šance při hře pět na pět," řekl k zápasu domácí trenér Jiří Juřík.

Třetí nejvyšší hokejová soutěž pokračuje i v tomto týdnu. Frýdečtí se nejdříve představí zítra na ledě poslední Karviné, v sobotu 14. listopadu pak od 17 hodin vyzvou v hale Polárka Porubu.

HC FRÝDEK-MÍSTEK – TECHNIKA BRNO 8:0 (2:0, 4:0, 2:0)

Branky: 13. Jeník (Káňa, Kowalczyk), 16. Káňa (Luka, Matuš), 21. Kvapil (Luka), 33. Franek (Meidl, Cienciala), 38. Samiec (Klimša), 40. Kvapil (Meidl), 44. Luka (Káňa), 52. Káňa (Luka). Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Vengřín. Vyloučení: 7:9 (navíc Benýšek a Sedlák 10 min OT), využití: 4:0, diváci: 1910.

Frýdek-Místek: Šimboch – Jeník, Kowalczyk, Kvapil, Polák, Heider, Dresler – Luka, Káňa, Matuš – Franek, Cienciala, Meidl – Samiec, Piecha, Klimša – Sonnek, O. Kovařčík, Jaroš. Trenéři: Jiří Juřík a Marek Malík.
Další výsledky 17. kola: Moravské Budějovice – Nový Jičín 2:1 v prodl., Poruba – Karviná 10:1, Val. Meziříčí – Opava 3:4, Břeclav – Hodonín 4:3 v prodl.