Od vzájemného souboje obou soupeřů se očekával tak trochu úporný hokej s důrazem na defenzivu. Faktem ale je, že Oceláři si počínali hodně aktivně a hnali se za vedením. Škrt přes rozpočet jim udělala branka Řezníčka, který poslal puk bombou do růžku Hrubcovy svatyně.

„Ten gól byl problém. Zahájili jsme tlakem, ale brzy jsme prohrávali a to umožnilo Zlínu hrát svou klasickou hru. Zavřel to a my bušili na jeho bránu. Bohužel jsme si vybušili jen bod, z toho jsme zklamaní. Jinak ale hráči ale odvedli maximum,“ poznamenal po utkání trenér Třince Václav Varaďa.

Třinečtí hokejisté (v bílém) svedli dnes proti Zlínu další úpornou bitvu.

Jeho svěřenci nezužitkovali v úvodní periodě ani tři početní výhody. V té druhé se do tempa dostávali pomaleji, neboť hosté přidali, ale pak si znovu vypracovali několik šancí. Na branku však diváci v prostředním dějství čekali marně. Dočkali se až ve 48. minutě, kdy se prosadil Kanaďan Werek.

Zápas doputoval do samostatných nájezdů, v nichž uspěli všichni čtyři zlínští střelci. „Odehráli jsme velmi dobrý zápas, ale prohráli jsme. Ty tři nevyužité přesilovky po sobě nás musí mrzet,“ vrátil se Varaďa ke zlomové první třetině. „Přesto jsme měli dost šancí na to překulit zápas na naši stranu. Nevyšlo to, ale výkon nás uspokojil," ujistil Varaďa.

Hosté mohli být naopak spokojeni i s výsledkem. „Také, že jsme. Třinec nás zatlačil, a přestože jsme hráli slušně, musíme poděkovat i brankáři Sedláčkovi, který nás několikrát podržel. Měli jsme i štěstí, ale také na naší straně stála bojovnost, nasazení a odhodlání uspět. Všichni makali na maximum a pro nás jsou to velmi cenné a vydřené body,“ uznal zlínský trenér Robert Svoboda.

Oceláři Třinec – PSG Zlín 1:2 sn (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 48. Werek (D. Musil, Galvinš) – 6. Řezníček (Poletín, P. Sedláček), rozh. nájezd Kulda. Rozhodčí: Hradil, Obadal – Hanzlík, Rampír. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 4 822.

Třinec: Hrubec – Gernát, Adámek, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Roth – Roberts Bukarts, Marcinko, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – Dravecký, Werek, Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, Cienciala – O. Kovařčík. Trenér: Varaďa.