Už tak ofenzivně laděný tým Ocelářů by mohl být v nové sezoně ještě produktivnější. Do útoku získal klub dvě velká jména, a sice kapitána lotyšského nároďáku Robertse Bukartse (naposledy Zlín) i slovenského reprezentanta Marka Viedenského, který vyměnil bratislavský Slovan, a tudíž KHL, za českou extraligu.

„O Marka jsme jevili zájem už v půlce loňské sezony, nedomluvili jsme se. Až teď. Jde o posílení pozice centra, kde to v minulém ročníku nebylo úplně ono. Z tohoto pohledu to vnímám pozitivně, Marek je silový důrazný hráč, který nám může pomoci zvednout brankovou statistiku a přidat se k Marcinkovi jako důležitý aspekt našeho útoku,“ míní Varaďa.

I příchod lotyšského forvarda Bukartse, který se nesmazatelně zapsal do srdcí zlínských fanoušků, bere jako zkvalitnění útočné produkce. „S Robertsem přišly góly a nahrávky, což potřebuje každý extraligový mančaft. Navíc na posledním mistrovství světa dělal kapitána nároďáku a my chceme, aby na tým působil i po této stránce. Zkušenosti na to má,“ dodal k Bukartsovi třinecký trenér.

V obranných řadách dostanou po odchodu Tomáše Linharta a Bohumila Janka více šancí mladí beci Ocelářů. „Odchod Linharta mě osobně mrzí. Pokud na tom chci najít něco pozitivního, pak jedině to, že je to příležitost pro Mariana Adámka, aby nadále výkonnostně rostl a vydobyl si pevné místo vzadu. Větší šanci teď dostanou i beci jako Jakub Matyáš nebo Lukáš Kovář, kteří se přidají ke kvartetu obránců, se kterými počítáme jistě,“ přiblížil kouč Ocelářů.

Klub ještě neřekl z hlediska nákupů konečné slovo. „Pokud se na trhu objeví někdo, kdo by pro nás byl zajímavý, budeme o jednom či dvou obráncích ještě uvažovat. Preferujeme zkušenosti a důraz, který nám po odchodu dvou stabilních beků může scházet,“ uvažuje Varaďa.

Dosud známí nově příchozí se připojí k sortě praváků, kterých teď v třineckém celku najdeme víc než dost. Nebude teď problém sestavit jednotlivé formace? „To ani ne. Ve fotbale taky někdo kope levou a hraje zprava. Nevidím jako obtíž dát do útočné trojice tři praváky,“ zakončil Václav Varaďa.