Po Zlínu rozdali body dalšímu „potřebnému“, tentokrát Olomouci, která se motá na spodku tabulky. Nezbývá než doufat, že další tým ze dna, který nutně potřebuje body, a sice Pardubice, už si v neděli z Třince neodveze nic.

Ocelářům na Hané zvlhnul střelecký prach, vinou čehož přišli i o pozici nejlépe střílejícího celku soutěže. Tu nyní drží Sparta. Na startu utkání se sice trefil Hrehorčák šikovnou tečí Kundrátkovy střely, další gól už ale nedokázali Slezané přidat, přestože gólovky měli.

Také ovšem měli dost smůly. Poslední gól inkasovali do prázdné brány při power play, když neměli kotouč zcela pod kontrolou. Gól na 2:1 si zase po buly umístil Doudera do vlastní klece. Rozhodlo zakončení, protože na šance měli Oceláři mírně navrch, přestože Hanáci je přestříleli.

„Výsledek je pro nás krutý. Věřím tomu, že hráči hrozně chtěli vyhrát. Smolně jsme inkasovali všechny tři branky. I přes počet našich šancí, hlavně ve druhé třetině, musím dát kredit domácímu týmu, který hrál neskutečně obětavě a zblokoval spoustu střel,“ uznal trenér Ocelářů Václav Varaďa.

„Nebyli jsme schopní propálit obranu soupeře. Ve třetí třetině jsme věděli, že to bude o jednom gólu a přes naše šance to domácí tým opět ubojoval. Možná ne až tak zaslouženě vzhledem k průběhu hry, ale tou bojovností si domácí ty body prostě urvali,“ dodal.

HC Olomouc – Oceláři Třinec 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Nahodil (Klimek), 28. J. Knotek, 59. J. Knotek (Klimek) – 8. Hrehorčák (Kundrátek, Gernát). Rozhodčí: Lacina, Kika – Bryška, Rožánek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3737.

Třinec: Kváča – Gernát, Kundrátek, M. Doudera, Krajíček, Galvinš, D. Musil, Zahradníček – M. Stránský, P. Vrána, Chmielewski – Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Dravecký, Stuchlík, Hrňa – Adamský, Hladonik, Kofroň. Trenér: Varaďa.