TŘINEC - PARDUBICE 1:3

Oceláři vstoupili do utkání s navrátilcem Václavem Varaďou aktivně. Dobře bruslili, zodpovědně bránili a také v útoku byli hodně nebezpeční. Do vedení poslal domácí po přihrávce Bonka zpoza branky obránce Bolf, když trefil zblízka přesně pod Růžičkovu lapačku. Třinečtí potřebovali k využití druhé přesilovky v zápase 17 vteřin.

„Začali jsme aktivně, vynutili si fauly a brzy toho využili, což tým vždycky nakopne,“ pochvaloval si vydařený vstup Lukáš Bolf, který přišel do Třince na měsíční zkoušku z Dukly Trenčín a svými výkony si řekl o smlouvu do konce sezony. „Mám radost z toho, že jsem tady na testech uspěl a do týmu zapadl,“ usmíval se Bolf.

Slezané si vytvářeli místy až drtivý tlak, ale všechny šance pochytal v pohodě chytající Růžička. A když už byl překonán, pomohla mu při střele Bolfa tyč. „Hlavně v přesilovkách nám bylo ouzko, ale nakonec jsme to ustáli,“ těšilo Růžičku, který se vytáhl také v nástupu do třetí třetiny, kdy zlikvidoval v krátkém sledu trojšanci domácích.

„Nevím, jestli to bylo rozhodující, ale určitě důležité. Pokud by dali na 2:0, bylo by asi hotovo,“ vykládal Růžička. Promarněné příležitosti nakonec Oceláře pořádně mrzely. Benák našel na modré ideálně najetého Zohornu, ten ještě přihrál zcela volnému Somíkovi, který se nemýlil a srovnal. „Ve druhé třetině jsem měl taky šanci, ale špatně to trefil. Tentokrát to vyšlo,“ hlásil Radovan Somík.

Když už se zdálo, že se půjde do prodloužení, potkala do té doby výborně hrajícího Bolfa malá osobní tragédie. Při pokusu rozehrát napříč obranným pásmem přišla chyba a pohroma byla na světě. Koukal neváhal, přistrčil puk Starému, který poslal dělovkou Pardubice do vedení. To zbývalo do konce 86 vteřin.

„Puk mi přeskočil hokejku, místo dlouhého pasu zůstal těsně za modrou a bylo to,“ klopil oči smutný hrdina Bolf. Mistr si vzal oddechový čas a ještě to zkusil v šesti hráčích, ale nebylo to nic platné. Pojistku přidal půl minuty před koncem do prázdné branky Kolář. „První dvě třetiny jsme málo stříleli a netlačili se do branky. Ve třetí jsme hru zjednodušili a zápas otočili,“ dodal Somík.