Rysi ještě chtěli zabojovat o postup do předkola play off. Tím spíš, když během jednoho týdne vyhráli tři zápasy. „Chtě nechtě prostě pro nás to byl třetí zápas ve čtyřech dnech a čtvrtý v sedmi,” uvedl pro klubový web asistent trenéra Frýdku-Místku Mojmíra Trličíka Jiří Raszka.

Litoměřicím vyšly vstupy do všech třetin. Hosté otevřeli skóre už ve druhé minutě, během úvodních čtyř minut druhého dějství přidali další dvě branky a na začátku třetí periody vedli už 4:0.

„Soupeř byl lepší, živější a my musíme sportovně uznat, že je to tým, kterému se teď daří. Jejich hráči mají dobrý pohyb, což nám trošičku dělalo problémy,” prohlásil Raszka.

Hosté přidali ještě jednu branku a v 54. minutě se už jen o čestný zásah Rysů postaral Haman, jenž upravil na konečných 1:5. „V předchozích zápasech se nám dařilo, přiklonilo se k nám několikrát i štěstíčko, bohužel dnes jsme ani z těch vyložených šancí skórovat nedokázali,” uzavřel Raszka.

HC Frýdek-Místek - HC Stadion Litoměřice 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 54. Haman (Klimša, Tomi) – 2. Berka (M. Beran, Miškář), 21. M. Beran (Miškář), 25. Konečný (Procházka, Kremláček), 43. Berka (Jindra, Tomáš Král), 52. Procházka (M. Beran, Kremláček). Rozhodčí: Ondráček, Marek - Gančarčík, Zedník. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Bez diváků.

Frýdek-Místek: Honzík - Haman, Hrachovský, J. Adámek, Husák, Z. Malík, Repe, J. Michálek - R. Veselý, Mikulík, Šedivý - Martynek, D. Kindl, Klimša - Macháček, Peterek, Tomi - Matiaško, Stuchlík, Ramik. Trenér: Trličík.