Cesta domácích za dalšími třemi extraligovými body ovšem opět nebyla jednoduchá. V první šanci sice uspěl proti Orsavovi Hrubec, ale vzápětí už Oceláři obdrženému gólu neutekli, když po osmé v sezoně inkasovali ve vlastní přesilovce, tentokrát z hole Urbana. Pak začalo velké dobývání branky stráženou čerstvým olympionikem Brandonem Maxwellem, který se dostal do nominace USA na únorové hry v Koreji.

Překonat ho ale nedokázali Jiří Polanský, Martin Růžička ani Martin Adamský, posledně jmenovaný pak měl další velkou příležitost, ale puk nekzrotil ideálně a poslal ho mimi odkrytou klec. Na opačné straně pak Hrubec vychytal Žejdla.

Třinečtí začali i druhou třetinu velkým náporem, měli dvě početní výhody, z čehož mohl těžit Ondřej Kovařčík, ale ten v zakončení selhal. Americký gólman si pak poradil i se příležitostmi Martina Růžičky či Vladimíra Svačiny.

Ve 27. minutě však už Maxwell kapituloval po nahození Linharta, které při hře ve čtyřech tečoval Roman Vlach. Netrvalo to dlouho, a dřina se vyplatila i Ondřeji Kovařčíkovi. Aron Chmielewski vytěžil z chybné rozehrávky hostujícího gólmana a právě starší z bratrské dvojice si našel odražený puk a poslal Oceláře do vedení.

Zanedlouho mohl vyrovnat Orsava, ale i další souboj s Hrubcem prohrál, načež místo toho opět udeřilo před Maxwellem, kterého tečí Linhartovy střely překonal Svačina.

V závěrečné třetině se hosté pokusili sice o nápor, Pacovský rozezvonil jednu z tyčí domácí branky, ale víc už Středočeši nestihli. Naopak v závěru potvrdili triumf Třince Martin Růžička a Vladimír Dravecký.

Hlasy trenérů:

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Jsme rádi, že po utkání ve Finsku, které nám moc nevyšlo, jsme dokázali zabrat. Výhra se nerodila vůbec lehce, protože nás nalomila vedoucí branka soupeře. Naši hráči k utkání ale přistoupili parádně, vytvářeli si možnosti. Boleslav neodehrála zápas špatně, měla hodně šancí a výsledek mohl být klidně opačný. Velmi si ceníme toho, jak to kluci odmakali. Chci poděkovat za takticky velmi dobře zvládnutý zápas ve třetí třetině."

Viktor Ujčík (BK Mladá Boleslav): "Výsledek je pro nás možná až příliš krutý. Do zápasu jsme šli s veškerým respektem k síle soupeře, věděli jsme, že Třinec má mnoho šikovných hráčů. Povedlo se nám skórovat, ale domácí měli hodně šancí, při kterých nás držel Maxwell. Dostávali jsme góly po individuálních chybách, navíc jsme netrefili prázdnou branku. Třinec ukázal svou sílu, byl produktivní, proto vyhrál."

Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 27. Vlach (Linhart), 35. O. Kovarčík (Chmielewski), 37. Svačina (Linhart, Martin Růžička), 54. Martin Růžička (M. Kovařčík), 59. Dravecký (Hrňa, Linhart) – 3. Urban (Klepiš). Rozhodčí: Šír, Pavlovič (Slovensko) – Klouček, Komárek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4061.
Třinec: Hrubec (3. – 5. Hamerlík) – Krajíček, Adámek, Roth, Linhart, Kovář, D. Musil – Martin Růžička, Marcinko, Svačina – Hrňa, R. Vlach, Dravecký – Cienciala, Polanský, Adamský – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa a Zadina.
Mladá Boleslav: Maxwell – Jan Hanzlík, J. Říha, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa, Hrdinka – Orsava, Žejdl, Valský – Klepiš, Musil, Kousal – Pacovský, P. Holík, Lenc – Pabiška, Urban, Martin Procházka. Trenéři: Kýhos, Ujčík a Žabka.