Třinci vyšel vstup do utkání a v průběhu první třetiny si vypracoval dvoubrankový náskok. České Budějovice ještě do první přestávky snížily a ve druhém dějství srovnaly. Rozhodnutí přinesla 51. minuta, v níž zajistil Ocelářům výhru Libor Hudáček. V 58. minutě neproměnil tresté střílení hostující Daňo.

„Jsem moc rád, že jsme získali další bod v sérii. Všichni v kabině ale víme, že jsme dnes nehráli dobře. To pro nás musí být vykřičník a varování. Hlavně druhá třetina. Soupeř nám párkrát ujel do přečíslení, dali z toho i gól,“ řekl trenér Třince Zdeněk Moták.

„Měli jsme s tím problémy a vyplývalo to z našich chyb v útočném pásmu. Před třetí třetinou jsme si řekli, že takhle hrát nemůžeme a pak už hráli hokej, který potřebujeme. Za to si hráči zaslouží poděkování i gratulaci k třetímu bodu,“ dodal Zdeněk Moták.

„Jsem nerad, že jsme nezískali bod. Dostali jsme laciné branky, bohužel. Udělali jsme faul, hned jsme byli potrestaní. I když jsme se na to připravovali, křižná přihrávka přišla. Za stavu 1:3 jsme se dostali na 3:3 a cítili, že bychom bod mohli utrhnout,“ vykládal kouč Českých Budějovic Ladislav Čihák.

„Pak jsme ale dostali nešťastný gól po nesmyslném icingu. Soupeř si na naši chybu počkal. V pátek je nový den a pro diváky budeme chtít urvat alespoň bod, abychom se podívali ještě do Třince. Přesvědčili jsme se, že to jde, ale musíme se vyvarovat chyb,“ uzavřel Ladislav Čihák.

3. čtvrtfinále play-off extraligy (čtvrtek 21. 3. 2024):

České Budějovice – Třinec 3:4 (2:3, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Kubík (F. Přikryl, Pech), 18. Gulaš (Kondelík, Gulaši), 26. Kubík (F. Přikryl, Harris) – 6. L. Hudáček (Nedomlel, Mazanec), 15. Cienciala (L. Hudáček, Marinčin), 17. Miloš Roman (Helewka, Smith), 51. L. Hudáček (M. Adámek, M. Daňo). Rozhodčí: Hribik, Pilný – Lhotský, D. Klouček. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 6421 (vyprodáno). Stav série: 0:3.

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina – Pýcha, Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, Vráblík, Štencel – Gulaš, Kondelík, M. Beránek – Simon, Harris, Ordoš – F. Přikryl, Pech, Kubík – Valský, Vopelka, Koláček. Trenér: Ladislav Čihák.

HC Oceláři Třinec: Mazanec – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, M. Adámek, Polášek – Martin Růžička, A. Nestrašil, Voženílek – L. Hudáček, Cienciala, M. Daňo – Helewka, P. Vrána, Miloš Roman – Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Zdeněk Moták.