Třinec se dostal do vedení už ve čtvrté minutě zásluhou Romana, zápas se ale lámal na začátku prostření třetiny. Hned po návratu z kabin se totiž prosadil znovu Roman a o pár vteřin později dával už na 3:0 Hrňa.

„Měli jsme výborný pohyb, vyhrávali jsme osobní souboje, kluci byli důraznější na forčekingu i v osobních soubojích. V celém utkání jsme byli jednoznačně lepším týmem,” řekl asistent domácího trenéra Varadi Marek Zadina.

Na začátku třetí třetiny hosté dohrávali přesilovku, tu ale nevyužili a přišli tak zřejmě o poslední šanci na zdramatizování utkání. Pak navíc udeřili ještě Marcinko se Szturcem a Oceláři tak vyhráli vysoko 5:0.

„Myslím, že oproti zápasu s Pardubicemi, kdy jsme také hráli taky velmi dobrý zápas, jsme dokázali proměnit šance a dali pět branek, což je super. Pomohli jsme si přesilovkami,” dodal Zadina.

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Miloš Roman (M. Daňo, Marinčin), 22. Miloš Roman (A. Nestrašil, O. Kovařčík), 22. Hrňa (Marcinko, Šedivý), 48. Marcinko (P. Vrána), 60. Szturc (Šedivý, D. Musil). Rozhodčí: Jeřábek, Ondráček – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3464.

Třinec: Mazanec – Kundrátek, D. Musil, Marinčin, M. Doudera, M. Adámek, Jaroměřský – Martin Růžička, P. Vrána, M. Daňo – O. Kovařčík, Miloš Roman, A. Nestrašil – Hrňa, Marcinko, Šedivý – Dravecký, Szturc, D. Kofroň – Hrehorčák. Trenér: Varaďa.