OHLASY TRENÉRŮ:

Václav Varaďa (Třinec): "Chtěl bych klukům poděkovat za výkon. První třetina byla vyrovnaná, několikrát nás hosté zmáčkli v našem pásmu, ale na střely to bylo 9:1. Ondra Kacetl pak po naší první brance musel vytáhnout pár dobrých zákroků. Kdyby tam Vítkovice daly gól, tak by se zápas možná překlopil na jejich stranu nebo byl i nadále vyrovnaný. Ve třetí třetině jsme neměli kam spěchat, hráli jsme trpělivě odzadu a zkušeností si pohlídali výsledek. Soupeř hrál velmi dobře, ale nečekali jsme, že by hrál jinak. Pro nás je to na začátku série cenný bod."

Miloš Holaň (Vítkovice): "Do zápasu jsme vstoupili velice dobře. Až do prvního faulu jsme byli silní v soubojích, na puku, měli jsme pár šancí, ale bohužel jsme je nevyužili. Udělali jsme zbytečný faul, což nás prakticky stálo celý zápas, protože jsme šli vzápětí do tří. Třinec si s tím umí poradit a v přesilovce pět na čtyři šel do vedení. Druhá část rozhodla o výsledku. Rvali jsme se až do konce. Prohráváme 0:1, ale do dalšího utkání jdeme se vztyčenou hlavou."

1. zápas čtvrtfinále play-off hokejové extraligy (sobota 19. 3. 2022):

Třinec – Vítkovice 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 31. Nestrašil (Svačina, Doudera), 39. Kundrátek (Musil, Nestrašil), 59. Roman (Vrána, Hrehorčák). Rozhodčí: Veselý, Šindel – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 4717. Stav série: 1:0.

Třinec: Kacetl – Marinčin, Doudera, Kundrátek, Musil, Zahradníček, Zbořil – Růžička, Vrána, Daňo – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Nestrašil – Hrňa, Marcinko, Svačina – Chmielewski, Roman, Hrehorčák – Dravecký. Trenér: Varaďa.

Vítkovice: Stezka – Solovjov, Pedan, Stehlík, Plášil, Koch, Kovář – Kalus, Bitten, Krenželok – Lakatoš, Hruška, Fridrich – Bernovský, Flick, Bondra – Guman, Dej, Illéš – Chlán. Trenér: Holaň.