Oceláři od začátku prohrávali, ve 46. minutě po gólu Pudase už o tři branky. Následně se dostali po trefách Růžičky na kontakt, vyrovnat už ale nedokázali.

„Příčiny prohry bych hledal v první a druhé třetině. V nich jsme nehráli dobře. Byli jsme všude o krok pozadu,“ řekl útočník Třince Martin Růžička.

„Je škoda, že jsme začali hrát až za stavu 2:5. Dali jsme dva góly, ty tým nakoply. Hráli jsme dobře, soupeř musel bránit a ubránil to,“ dodal Martin Růžička.

Třinec padl v minulé kole se stejným soupeřem ve Švédsku 2:3 po prodloužení. „Tam jsme hráli lépe než teď," uzavřel dvougólový Martin Růžička.

Liga mistrů – 3. kolo: (pátek 9. 9. 2022):

Třinec – Skelleftea 4:5 (0:2, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 30. Marcinko (M. Doudera), 39. M. Daňo (L. Hudáček, Čukste), 47. Růžička, 51. Růžička (Marinčin, P. Vrána) – 2. Kühnhackl (Granberg), 9. M. Lindholm (Lundberg, Kühnhackl), 31. Hugg (Granberg), 32. Hugg (Möller), 46. Pudas (Forsfjäll, Kühnhackl). Rozhodčí: Hronský, Šír - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 2601.

Třinec: Mazanec – Marinčin, M. Doudera, Ročák, Čukste, Jeřábek, Zahradníček, Zeleňák – Martin Růžička, P. Vrána, Miloš Roman – Svačina, L. Hudáček, M. Daňo – Voženílek, Marcinko, Chmielewski – Kurovský, Dravecký, Hrehorčák. Trenér: Moták.