Oceláři prohrávali v polovině zápasu 0:2, v posledních deseti minutách ale dokázali srovnat. Trefili se Vrána a Marcinko. Slezané mohli dokonat na přelomu základní hrací doby a prodloužení obrat, jenže pětiminutové vyloučení Ruoppa nepotrestali.

V deváté sérii nájezdů rozhodl domácí Cooper. „Nevyužili jsme přesilovky, ve kterých jsme ten zápas mohli zlomit a překlopit stav na naši stranu mnohem dříve. V nájezdech už je to loterie, šťastnější byl soupeř,“ řekl útočník Třince Marko Daňo.

Poslední dva zápasy v Lize mistrů čekají Oceláře na začátku října s dosud vedoucím Davosem. „Mají kvalitní mužstvo, máme čas se na ten zápas připravit. Věřím, že ještě můžeme postoupit. Teď se ale soustředíme na start extraligy,“ dodal Marko Daňo.

Třinec – Skelleftea 4:5 (3. kolo Ligy mistrů, 9. 9. 2022)
OBRAZEM: Oceláři nevyzráli na Švédy ani doma, po špatném startu dotahovali marně

Liga mistrů – 4. kolo (neděle 11. 9. 2022):

Belfast – Třinec 3:2 SN (1:0, 1:0, 0:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Cullen (Owre), 30. Conway (Butcher, Cooper), rozhodující sam. náj. Cooper – 51. Vrána (Růžička, Roman), 58. Marcinko (Čukste, Chmielewski). Rozhodčí: Schukies (Něm.), Dalton – Rodger, Fraley (všichni Ang.). Vyloučení: 3:5, navíc Ruopp (Belfast) 5 minut a do konce. Využití: 1:0. Diváci: 3102.

Třinec: Kacet – Marinčin, Doudera, Zahradníček, Čukste, Ročák, Jeřábek, Zeleňák – Růžička, Vrána, Roman – Svačina, Hudáček, Daňo – Voženílek, Marcinko, Chmielewski – Kurovský, Dravecký, Hrehorčák – Lyszczarczyk. Trenér: Moták.