„Vláďa je zkušený obránce hrající s holí napravo s výbornou střelou a rozehrávkou. S týmem nějakou dobu trénoval, aby ho trenéři viděli v konkurenci našich hráčů. Dohodli jsme se na spolupráci. Velké plus je, že zná prostředí Ocelářů i hodně spoluhráčů a také má velkou motivaci uspět,” řekl sportovní ředitel Ocelářů Třinec Jan Peterek.

„Začal jsem sezonu na Slavii, abych se dal zdravotně dohromady. Pak se ozval Honza Peterek a domluvili jsme se, že se tady ukážu,“ prohlásil Vladimír Roth, který si vysloužil smlouvu během prosincových tréninků s Oceláři. „Bylo mi řečeno od trenérů, že pokud se do týmu dostanu, tak zůstanu. Cítím se dobře,“ dodal Vladimír Roth.

„Vláďa se ukázal v dobrém světle. Je to bojovník a jeho nespornou výhodou je, že zná zdejší prostředí. Při zranění Mariana Adámka nám vypadl pravák, takže Vláďa je opravdu vítanou akvizicí do obranných řad,” sdělil kouč Třince Zdeněk Moták ještě před nedělním podvečerním duelem 36. kola extraligy s Plzní.

Roth se výraznou měrou podílel na zisku třineckého titulu v roce 2019. V rozhodujícím šestém utkání finále vstřelil vítěznou branku při výhře 4:2. Naposledy za Oceláře nastoupil v sezoně 2019/2020. V extralize zasáhl Roth do 579 zápasů, v nichž zaznamenal 247 bodů (60+187). Reprezentační dres oblékl v šesti případech.