„Byla tam spousta šancí, ať už střeleckých, nebo vyložených, které jsme neproměnili. Kvůli tomu jsme pořád drželi Slovan v zápase. Měli jsme vést dříve a nakonec i vyhrát přesvědčivějším rozdílem. I tak ale musím poděkovat hráčům, každé vítězství se počítá a porazit slovenského mistra je důležitá věc,“ řekl trenér Třince Zdeněk Moták.

„Lajna, která byla na ledě před námi, jejich pětku tlakem zavařila. My skočili na led čerství, Hreho (Hrehorčák) nahodil výborně kotouč do betonu brankáře a já už to jen uklízel do prázdné. Gól mi pomohl. Měl jsem pak více sebevědomí, i trenér mě začal stavět častěji,“ usmíval se po zápase domácí benjamínek Marek Ročák, autor trefy na 1:0.

Příprava (čtvrtek 25. 8. 2022):

Třinec – Slovan Bratislava 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Ročák (Hrehorčák, Čukste), 31. Kurovský (Voženílek) – 46. Haščák (Fominykh). Vyloučení: 3:3. Bez využití.

Třinec: Kacetl – M. Doudera, Marinčin, Čukste, M. Adámek, Jeřábek, Zahradníček, Ročák – Martin Růžička, P. Vrána, Miloš Roman – M. Daňo, L. Hudáček, A. Nestrašil – Kurovský, Voženílek, Chmielewski – Dravecký, Lyszczarczyk, Hrehorčák. Trenér: Moták.