„Hlavně, aby nepršelo a lidi si to užili. My se na zápas těšíme také, ale přestože je to velký tahák, jedeme tam hlavně pro tři body,“ prohlásil Hrňa před duelem 18. kola extraligy, které se rozehraje na netradičním místě v 18.30 hodin.

Hrňa si pod otevřeným nebem zahrál již v roce 2016 coby hráč Plzně. A to na improvizovaném stadionu Za Lužánkami v Brně proti domácí Kometě. Lednové utkání tehdy sledovalo i v mrazivém počasí takřka 19 tisíc diváků.

„Byla tenkrát velká zima a cítit to bylo také na ledě, přestože jsme byli jako hráči v tempu, měli jsme zmrzlé prsty na nohou. Pamatuju si, že bylo snad minus patnáct stupňů, měli jsme i kukly na hlavách,“ zavzpomínal Hrňa.

Třinec - Kometa Brno (31. kolo extraligy, 26. 12. 2022).
Oceláři součástí show! Budou hrát na fotbalovém stadionu. Co na to šéf klubu?

„Navíc tam hodně foukalo, takže pocitová teplota byla ještě nižší,“ doplnil 34letý zkušený forvard Třince s tím, že jeho Plzeň tehdy podlehla Brnu 2:5. Nyní tak má Hrňa již v dresu Ocelářů jedinečnou možnost Brnu porážku vrátit.

„Je to krásná akce, tahák pro lidi. Připomenu si zase dobu v žácích, kdy jsem ještě jezdíval i na stadiony, kde střechy nebyly,“ pousmál se Hrňa.

„Když bych si měl vybavit ještě ten zápas v Brně, vím, že taky sněžilo a na ledě bylo dost sněhu. Tenkrát to pro diváka nebylo nic moc pěkného, nehrál se žádný kombinační hokej, šlo se spíše do zakončení. Jsem hodně zvědavý, jak to bude vypadat v Bratislavě,“ dodal Erik Hrňa.